Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání notebooku

Zdravím,
začal se mi přehřívat notebook. Pracoval vždycky tiše a prakticky během jedné vteřiny se to před 5 dny změnilo, když začal během běžného prohlížení internetu hrozně hlasitě hučet. A od té chvíle vydrží být potichu jenom asi prvních 5 minut po zapnutí i v případě, že ho zapnu a vůbec nic na něm těch 5 minut nedělám. Aktuální teplota se pohybuje kolem 75°C (Core 0) a 70°C (Core 1). Mám zapnutý pouze prohlížeč a v něm jedinou záložku, ve které píšu tento příspěvek.
Nevíte čím to může být? Kdyby za to mohl prach, tak by se to zhoršovalo spíš postupně a ne takhle náhle, ne?
Notebook Acer Aspire V3-531G, koupený před rokem a čtvrt. Asi bych první vyzkoušel se zbavit toho prachu, ale prý bych tím přišel o záruku.
Díky za odpoveď.

Předmět Autor Datum
ukáž okno z http://technet.microsoft.com/sk-sk/sysinternals/bb 896653.aspx
sakraforte 18.03.2014 11:07
sakraforte
OK
jz1 18.03.2014 11:30
jz1
a pri tomto má 70 stupňov ? během běžného prohlížení internetu hrozně hlasitě hučet prehliadač tam…
sakraforte 18.03.2014 12:07
sakraforte
Tu je to i se zapnutým Chromem a Firefoxem zároveň. Když na notebooku vůbec nic nedělám a mám jenom…
jz1 18.03.2014 12:49
jz1
Vyťaženie procesora je 3,6 percenta. Nemá prečo sa hriať. Ak sa hreje, tak je zapchatý prachom chlad…
sakraforte 18.03.2014 14:10
sakraforte
Nejlepší způsob, jak předejít tomuto problému je: Nekupovat Acer!
Wolve 18.03.2014 12:37
Wolve
Tak včera a hlavně dneska je mnohem tišší i když jsem s tím nic nedělal. Dneska už skoro nejde slyše…
jz1 22.03.2014 14:08
jz1
Teď po dlouhé době mám notebook napájený z baterie a zjistil jsem jednu věc... Při napájení ze sítě… poslední
jz1 10.04.2014 11:45
jz1

Tu je to i se zapnutým Chromem a Firefoxem zároveň. Když na notebooku vůbec nic nedělám a mám jenom zobrazenou plochu, tak se teplota drží kolem 60°C, ale i to je moc. Třeba teď, když mám zapnuté oba prohlížeče, je ale teplota stále na těch 60°C. Občas to chvilkově stoupne i nad 80°C, aniž bych cokoli dělal. Pod těch 60 klesne jen výjimečně, pod 50 nikdy.

Teď po dlouhé době mám notebook napájený z baterie a zjistil jsem jednu věc... Při napájení ze sítě je teplota kolem 70° i když vůbec nic nedělám, stačí být nějakou dobu třeba jenom na facebooku a stoupne to i nad 80°, při sledování videa na youtube se někdy i vypne. A teď je to celou dobu kolem 50° i když si pouštím videa a dělám spoustu dalších věcí. Může to přehřívání být nějak způsobené adaptérem?

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru