Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externi USB box pro 3,5" HDD bez sitoveho adapteru

Ahoj,
pomerne nedavno jsem mel tu cest videt externi USB box pro klasicky 3,5" SATA HDD, ktery se obesel bez sitoveho adapteru - toto kompenzoval pripojenim ke dvema USB portum (pochopitelne ty porty nesmely byt vytvoreny pres pasivni hub :) ), kdy jeden vyuzival ciste pro elektrinu navic.

Taky jsem videl vydareny box s jedinym USB pripojem a 3,5" HDD. Uvnitr byl maly akumulatorek, ktery poslouzil k roztoceni disku (a tedy nejvetsi energeticke potrebe) a dal uz byl pak disk ziveny jen z USB, ktere zaroven dobijelo ten akumulatorek. Akumulatorek se samocinne uvadel do cinnosti i v okamzicich, kdy byl HDD v akci a spotreba z USB stoupala nad tusim standardizovanych 500mA.

Nevidel jste nekdo neco takoveho v ceskem obchode? At uz na 2 USB, nebo na 1 s akumulatorkem... idealne v CzechComputeru...

Diky

Abych rekl pravdu tak jsem uz byl rozhodnuty si neco takoveho dovyrobit ke klasickemu USB ramecku s externim adapterem, abych s sebou ten adapter nemusel nosit. Dostatecne vykonny menic neni problem, ale kdyz jsem zapocital i vahu toho akumulatorku, ktery by tam pro rozbihani byl potreba, tak vychazi lip tahat externi adapter:-/
Proto bych si to chtel kdyz uz ne koupit, tak aspon osvezit, jak to resil profi vyrobce.