Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přechod z windows xp na w7 - 32bitový verze

Dobrý den,
chtěla bych se Vás zeptat, zda mohu přejít z windows xp na verzi windows 7 - 32 bitová verze. dříve, než to objednám, chtěla bych potvrdit či vyvrátit tuto verzi.já tomu vůbec nerozumím a vy jste odborníci...
V současnosti mám:
program:Windows xp home edition, verze 2002, servise pack 3, 2.20GHz, 896 MB Ram
grafická karta: název ati radeon x1200 series, výrobce: azi technologies inc., celková paměť 320.0 MB, monitor plug and plat, typ DAC: internal dac (400 MHZ)
ovladače: hlavní ovladač: ati2dvag.dll, verze ddi.9
verze rozhraní directx 9.0c

Doufám, že je to všechno. Měla jsem v úmyslu pbjednat toto:http://www.vyhodny-software.cz/windows-7/windows-7 -home-premium/?selectedVariant=24&gclid=CPKu6M67n7 0CFdShtAodRWYADA

Děkuji za radu, zda je vybraný program ok. Ještě jednou moc děkuji
Lucka

Dobrý den, jak zde píší Karel a Host, zdali je opravdu nutný upgrade, nutný není. Však jestli chcete nové vychytávky, novější vzhled atd., tak proč to zase nezkusit?

Měl bych ale dvě připomínky.
1. RAM se mi zdá příliš nízká. Já testoval nové Windows na 700 MB a po instalaci programů byl nepoužitelný.
2. Z toho, jak jste napsal dotaz, tedy např. program xxxxxx..... tak to vypadá, že se v PC nevyznáte úplně nejlépe, takže by bylo schůdnější, aby jej nainstaloval někdo jiný. Ve vlastním zájmu. Ale nečertěte se, zdali se mýlím ve vašich dovednostech!

Lucka: pozor na uvedenej stranke neni ani slovo o CZ mutacii. (asi to bude Engl.)
Na 896 MB RAM bude Win7 katastrofa.

Preco chces menit Windows? Podlahla si zbytocnej panike?
Microsoft kasle na WinXP uz niekolko rokov, teraz to len oficialne oznami.

Do tejto zostavy neinvestuj (ostan na WinXP) a setri na novu.

Katastrofa to je pouze pro Lamy. Pokud se ve Win7 vypnou nadbytečné služby včetně služby obnovy PC a použije minimalistický Panda Cloud antivirus, jede PC v pohodě, co se surfování týče. Dále, musí ovšem být vypnuta i služba aktualizací, tu lze spustit jednou v měsíci, zaktualizovat a opět vypnout. Vyzkoušeno na PC procesor 1200 Mhz s pamětí pouhých 500Mb. Lze to, ale vyžaduje to dobré znalosti toho co omezit a toho co nechat. Ale hlavně nepište,že to nejde.

Co nato říci, při nesprávném odladění sestavy je málo 3Ghz procesor a 2GB RAM. Chybou v Microsoftu je, že neumožňuje při instalacích ponechat zapnuto, jen to co je poté opravdu využíváno včetně naprosto zbytné nefunkční obnovy systému. Sdílení souborů, které je povětšinou na 99 procentech uživatelů nevyužíváno. Indexování pro vyhledávání souborů, pročež jsou lepší databáze. Dále antiviry co spolknou polovičku výkonu apodobně. Zdegradovat se dá snad vše do ničemnosti, to neberte ve zlém.

Vlastně bych měl pokračovat, po startu systému bývá aktivní adobe spouštěč. Kontrola adobe flash updatu, java updatu, kontrola ovladačů různých výrobců, to vše lze povypínát, při vědomí toho, že to jednou za měsíc zkontroluju sám ručně na webu. Systém pak degradují opravdu tyto věci, málokdo si to uvědomuje, málokdo má nad tím kontrolu natož vlastní regulaci.

Netvrdím, že nemáš pravdu, ale kdo s normálních lamských userů si tohle ohlídá? I tak budou W7 na jednojádru a pod 1 GB RAM jen těžko použitelné nehledě na to, že cena OS překročí dalece cenu samotného PC.
Místo toho, abys rozumně poradil ať nechá PC dožít se stávajícím systémem, používá aktualizovatelný webový prohlížeč a pokud chce, tak antivirák, tak tady vymýšlíš kraviny pro běžné uživatele nepoužitelné.
Není důvod přecházet na jiný OS pokud ten stávající běží bez problémů, podporuje HW v PC a používané programy!!
Jen technická, když jsou nové systémy tak bezpečné a dobré, jak to, že se tak serou (hlavně W8) a nejsou imunní vůči virům a jiné havěti?
Tato poradna budiž důkazem.

pokud máš jen jednojádrový cpu a malou paměť, zapomeň na cokoli vyššího než xp.
žádné vypínání adobe arm v "po spuštění" ti nepomůže.

rozumný výpis hw ti dá třeba speccy (a desítky dalších diagnostických sw)

jedna technická:
pokud jsi vyděšená z microsoftích reklam, vyvolávajících paniku mezi laiky a donutit je kupovat nový systém, který jejich starý hw neutáhne, zůstaň v klidu.
ms na tebe celá léta kašlal, jejich aktualizace zbytečností nestály kromě zpomalení systému a občasných nekompatibilit za nic - tak proč chceš honem skákat jak ti pískají?
jsi jako důchodce na předváděcích akcích, na kterého šmejd řve, že si ty blbé hrnce musí koupit - i když mu k ničemu nejsou.

pro ostatní milovníky vytříbených a pravdivých reklam:
http://www.alza.cz/8-4-2014-konci-podpora-windows- xp-art10039.htm