Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internetové potíže

Zdravím, mám problém s Internetem.
1. nejde mi stahovat. Sekne se to v 97-99% a potom rychlost stahování za sekundu klesne na nulu a nic se nestahuje. Soubor je tedy k ničemu..
2. Když napíši do vyhledávání např. uloz.to tak mi to sice po nějaké době stránku zobrazí ale nedočte se celá a pozadí (pokud vím) by mělo býti takové do fialova.. mě se tam vytvoří vždy nějaké čáry jiné barvy čtverečky a cosi.vyleze jen samotné logo ulož to vyhledávání a to je vše. Potom chci něco najít a do vyhledávání něco napíšu a uložto mi to nenajde i když čekám 10 minut např.

Připojení k internetu mám 150 MB/s a měl jsem Win8 a nabídlo mi to aktualizaci zdarma na Win8.1 tak jsem spustil.. problémy se objevily až po aktualizaci na Win8.1 ..

Zkoušel jsem stahovat z všelijakých prohlížečů (IE, Google Chrome, Opera,..) a pořád se to sekne na 99%..
Ovladače pravděpodobně zastaralé nemám. Stará se mi o to HP Support Assistant.

Prosím o radu a děkuji za případnou odpověď.

Ovladače pravděpodobně zastaralé nemám. Stará se mi o to HP Support Assistant.

Leda prdlajs, o ovladače by ses měl starat jen Ty sám a to dle zásady "co funguje, do toho nehrabu". Ne vždy totiž platí, že nejnovější ovladač je taky ten nejlepší.
Moje tipy:
- Zkus vypnout antivir (jakej máš?)
- Zkus vypnout firewall (jakej máš?)
- Zkus stahování v nouzáku
A doufám, že se Ti o čistění registrů nestará nějaký TuneUp nebo podobnej znefunkčňovač Windows...

Antivir mám Norton Internet Security..
čistění registrů.. o to se občas postará CCleaner

měl jsi včas systém zálohovat, když nechceš přeinstalovávat a zároveň úmyslně znefunkčňuješ windows a internetové připojení.
(záloha obvykle vyžaduje druhý logický disk, čili začít myslet ihned po zakoupení notebůů).

docela by mě zajímalo, k čemu ti ten cleaner pomohl? mám dojem, že ses tu nepřišel chlubit, jak to skvěle funguje.

no, CCleaner jsem měl na mazání takových těch internetových cookies a tak..
PC mám nový a mám jen jeden disk s 1TB.
tak, těď už vím, že CCleaner nemám používat, děkuji za radu.
Poslali byste mi sem nějaký odkaz, kde můžu stáhnout Win8.1 zdarma? mám ho i tu koupený tak nevím, co a jak.. přes toto nejsem nějaký expert..

Stará se mi o to HP Support Assistant.

sorry, žil jsem v představě, že to je notebuk hp s předinstalovaným systémem a utilitami výrobce.
pak tedy nechápu, kde se ti na stolním pc tajně vyskytnul win8 bez instalačního/recovery dvd nebo bez recovery oddílu, a k tomu jakýsi assistant pro drivery.
to tam hp instaluje kradený systém?

Tak, problém zřejmě vyřešen. Downgradoval jsem Windows na 8 (před tím, když mi to nešlo jsem měl 8.1) a až se zase naskytne aktualizace, tak ho upgraduji na 8.1 a CCleaner vymažu a pořídím si nový, normální antivirus. Můžete mi nějaký dobrý doporučit? (Zdarma)

domácí uživatelé si vůbec nedokáží představit můj život bez antiviru.
já si zas nedokážu představit, jak mohou s právy administrátora bohorovně lozit na internet (a pak pořád něco čistit a odspywarovávat), ovšem to jsou dva různé přístupy.
když člověk neví co dělá, co a proč čistí, jak se mu zaviruje systém z netu a kde to v pc uvidí, pak mu nezbude, než na nějakou antivirovou berličku spoléhat.

za vyhovující považuju msse (ve vyšších verzích ms defender) - je free, uživatel se o nic nestará, reaguje to na běžné viry a nejrozšířenější spyware. nemusí znát 40.000 aktivních virů, když 39.900 v životě nepotká.

msse/defender vůbec nedetekuje obtěžující adware. pokud ho uživatel nedokáže sám najít, potřebuje aspoň free verzi libovolného antiviru či antispywaru, kterým to jde trochu lépe (ale jen trochu).

pro masochisty, warezáky a zbabělé uživatele existují i placené "internet security" balíky - tak těm nefandím. běžný uživatel je stejně neumí ovládat, jen mu blokují aplikace nebo webové stránky a pak chodí na všechny možné poradny.

Co je "lajk"? Viz již prvá odpověď, tj. zálohovat uživatelská data na externí médium a uvést do původního stavu, než jste to zdemoloval. Výmluvy typu: "neznám nikoho v okolí s externím diskem" a "nechce se mi vrážet do toho peníze" jsou nesmyslné! Buď o data stojíte, nebo jsou vám šumafuk! Data se zálohují bez ohledu na diletantskou administraci os vždy.