Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor - GHz

Dobrý den, mám takový menší problém s procesorem.

Mám procesor AMD Athlon X2 5000+ s 2,20 GHz. Problém je vtom, že všude na internetu, když vidím, že někdo prodává tenhle procesor, tak má minimálně 2,60 GHz.

viz. třeba zde - http://www.czc.cz/amd-athlon-64-x2-5000-socket-am2 -box/37923/produkt

Zajímalo by mě, proč můj procesor má zrovna 2,20 GHz. Bojím se to taktovat, ale může se stát, že by můj procesor byl snad, jak to říct ''odtaktován'' o 0,40 GHz ?

Děkuji za Vaše odpovědi.

Gigabyte GA-MA74GM-S2H

Jinak se mi v BIOSu podařilo dát oba dvě jádra, aby pracovali na 2200 MHz a oba x11..o něco se mi zrychlil pc. Teď bych ještě byl rád, kdybych to dostal na těch 2,60 GHz.

Jinak ještě mám takový dotaz, mám 3x 1GB DDR2 800 MHz, je to dokonce na těch RAMkách napsané a přitom mi to v každém programu píše, že to využívá jen 401 MHz..tohle mi prosím vysvětlí kdo, proč mě ten počítač takhle trápí? :(

Jinak se mi v BIOSu podařilo dát oba dvě jádra, aby pracovali na 2200 MHz a oba x11..o něco se mi zrychlil pc.

Jezisikriste (OMG!)
Do BIOSu daj nazad defaults (zapni cool&quiet), a odviruj si pocitac. V klude maju byt obe jadra spomalene vo Windows (oba na x4 jak to druhe), pozeraj si to v CPU-Z. Ked mas jedno jadro furt na x11 tak je vytazene nejakym virom. Viz ctrl-alt-del spravca procesov. Do BIOSu daj load defaults a save and exit a NESAHAJ NA BIOS. Vsetko ti bezi spravne.