Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC zostava v cene cca 27500.CZK

PC zostava - potrebujem poradit.
Zdravim vsetkych.
Chcem poprosit o radu, aku PC zostavu hlavne na hry mozno poskladat v cene cca 1000.- Eur s DPH, teda asi 27500.-CZK (par korun hore dole uz nehra ulohu).

1. FINANČNÍ LIMIT - cca 27500.- CZK

2. PŘEVÁŽNÉ VYUŽITÍ SESTAVY - hlavne hry, aby sli podla moznosti v maximalnych rozliseniach.

3. OPERAČNÍ SYSTÉM - dodat so zostavou, Windows.

4. SESTAVÍTE SI PC SAMI? nezostavim si sam, radsej zostavit a otestovat.

5. MONITOR nepodstatne, zatial mam kvalitny, ak nebude dostacovat, kupim dodatocne taky aky bude treba

6., Mam z povodneho PC HDD 1TB. Ale to nehra ulohu, nech su tam kludne 2 HDD.

Ak sa kvalitny herny PC so spickovou grafickou kartou v tomto limite neda poskladat (zalei mi na kvalite vsetkych komponentov, aj chladica, aj vykonneho zdroja a pod.) - prosim doporucenie, v akych cenovych hladinach by sa bolo treba pohybovat?
Dakujem za pomoc.

Návrh Intel i5 Haswell + OS Win7 Sk bez sestavení /27 363.-/ asi 1000 €/

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0TUP0 11WQQ01188U0116NT011Y0R012F0T011Z2L011XEX011SDA011 5KW011YXQ01

(systémový C - SSD 240GB jde za stejné prachy zaměnit za 500GB rychlý WD Velociraptor, svůj 1TB použiješ/přidáš jako datový/odkládací D disk)

Naklep si to někde do košíku u vás/Sk kde to za poplatek i složí/otestují, třeba na Alza.sk.....

Dakujem, M-Pol.
Je to pre syna, ja tomu moc nerozumiem, a on ma tendencie (asi od kamaratov) tlacit na vsetko co najvykonnejsie, ale to je samozrejme aj najdrahsie, a asi niekedy zbytocne (kedze nepracujem v CAD programoch. Neviem ci tomu rozumiem dobre, ale vraj pre kvalitne hranie hier:
a., Je dolezitejsia vykonna graficka karta nez vykonnejsi procesor
b., staci 8 GB RAM, lebo vraj 16 GB sa realne neda vyuzit

K bodu a: je vyrazny rozdiel medzi MSI R9 280X GAMING 3G a MSI R9 270X GAMING 3G? 280-ka ma 3GB pamate, ale je drahsia, 270-ka ma 4GB pamate a je lacnejsia. Nie je rozumnejsi kompromis radsej 270-ka a vykonnejsi intel procesor? Myslim ci sa to neprejavi lepsie na hrach...
b., umoznuje zakladna doska pripadne rozsirenie do buducna na 16GB RAM? Lebo predpokladam ze dnes je tych 8GB na hry maximalne postacujuce.

Vdaka, este raz.

Pořád platí pro herní stroj, že hlavním určujícím parametrem výkonu je g.karta a procesor který je pro danou kartu dostatečně rychlý/výkonný.

Video paměť není hlavní rozhodující parametr pro výkon g.karet, zvláště pokud karta pracuje pro jeden FullHD monitor.

R9 280x je v průměru o 25% výkonnější nežli R9 270x.

8GB systémové paměť je naprosto do herního stroje dostatečné a navíc rozšíření na 16GB deska umožňuje.

(sestava je vyvážená a odpovídá v daném limitu ceně/výkonu, nic výkonnějšího v současnosti s OS Win 7 za ty zlaťáky nesesmolíš a ono to ani není podle mě potřeba)