Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zostava PC

Zdravím chcem si poskladať PC za tych cca 200eur, kedže mam starši PC ale ten už ma tie svoje problémy a vykonnosť.

Začal by som od skrinky, navrhol by som tuto:
Skrinka ATX(microATX)
Matična doska:
micro ATX, scFM2
Procesor:
AMD, scFM2
Grafika:
Graficka karta
Zdroj:
nechal by som svoj 350W (stači?)
Pamäte:
mám 2x512MB a 1x1GB ked dokúpil by som dajaku jednu 2GB
SSD:
SSD

252eur kedže je to o tych 50 eur viac, no, prve by som chcel vedieť či to je tak fajn či to všetko sedi, potom by som riešil peniaze a ked tak zameniť nejaky komponent alebo niečo aby to bolo menej penazi. Budem rad za vaše názory. zostavu som poskladal spoločne s kamošom.

Servisované/ Použité zboží. Plně funkční. Balení nemusí obsahovat příslušenství

A ještě ke všemu Gigabyte.
Proč APU a FM2, když je tam ta stará dedikovaná GK?! Skříň vypadá podivně. Specifikace paměťových modulů (že by DDR2?) a zdroje jsou opravdu fajn.
Pozn.: SSD je opravdu nezbytnost, zvláště jestli jde čirou náhodou o tu šizenou variantu.

Som rad za tu kritiku.

Jo to u tej matičnej som si nevšimol, na niektore vaše otazky by som odpovedal tym že všetko je to z Alza, kedže tam najčastejšie kupujem, neviem prečo, bol to prva napad a tak som to hodil sem. Crucial M500 je ale draha a taktiež rozmyšlam že mi stači 60GB SSD kedže aj teraz využivam cca 30gb. Musim to poskladať do tej ceny ak sa niekomu nahodou chce, tak by bolo fajn vidieť aj vaš navrh či do kolo 250eur maximalne niečo poskladať. tak isto micro ATX pretože na alze standartku nekupim, ale nechcem sa držať tej alzy takže kludne aja niečo ine. Verim že v tom mate viac skusenosti. zdroj je: FSP group INC fortron/source model: fs 5350-60thn-p ,neviem ako inak ho popisať teda malo by to byť spravne to som s neho vyčital. ako zistim ake mam pamäte okrem vybratia s matičnej? aj to neviem či je to tam napisane, tak helfnite :). ten pc nemusi byť nijak naročny stači schopni PC, na hranie či na kancelarske potreby.

čo tato matična: www.alza.sk
SSD: http://www.alza.sk/kingston-ssdnow-v300-60gb-d3689 35.htm#popis podla mna je dosť rychli a postači

Zdroj máš tedy asi FSP350-60THN-P:
http://www.boot.lv/forums/uploads/monthly_01_2011/ post-71150-0-94293300-1296320114.jpg
Není to bůhvíco, ale pokud je v pořádku, tak bude (pokud nepořídíš nějaké nenažrané komponenty) použitelný.
Jinak s tím SSD se vyskytl ten problém, že udávané parametry už nesouhlasí se skutečností:
http://extrahardware.cnews.cz/kingston-tise-zmrzac il-ssdnow-v300-novejsi-kusy-jsou-o-polovinu-pomale jsi
pomaly-kingston-ssdnow-v300
Porovnání s Crucial M500
http://forum.zive.cz/download/file.php?id=34544&t= 1

To je opravdu těžké vyfotografovat štítek zdroje? Snadno dojde k informačnímu šumu - žádný zázrak, pokud jsem dešifroval typové značení dobře.

ako zistim ake mam pamäte okrem vybratia s matičnej?

Zkusit se přemoci a buď použít vlastní bulvy, nebo CPU-Z a snímek aplikace.
Raději žádný SSD, než mizerný a ještě malý.

Pozn.: A proč FM2 jsem se nedozvěděl. Na toto je AM3+.
ASUS M5A97 R2.0 - čipset pouze a jedině AMD 9xx!
AMD FX-6300
Skříň aspoň toto, i když to také není zázrak. Toto je o něco lepší, ač je to také děravé.

O velkosť SSD či HDD mi neide stačila by mi i 60GB ako som tvrdil prave som sa pozrel že mam zaplnene v pc iba: 22gb! (mam xp). takže skor by som chcel vedieť čo je lepšie HDD či SDD čo ste spomínali, cena je rovnaka. ale taktiež budem musieť po niečo lacnejšom.
Standart zakladna doska v alze nieje v tej cenovej kategorii, asi ste ma nepochopili že to musim vopchať do 230 eur cca všetky komponenty, a nie hadzať mi tu tie linky, je to super, ale taktiež by som vedel niečo lepšie zohnať mať viac penazi. (som študent ešte) ale cenim si to. no nemožem si toto dovoliť momentalne

A jo ten zdroj mam, v tom programe to neviem nejak najsť tie pamäte, presnejšie kde su?

Slot1: DDR size: 1024MB,max Bandwidth: PC3200 (200MHZ), dalej tam nič už pritom nieje, už len pri "Timings"
Slot2: DDR size: 512MB,max Bandwidth: PC3200 (200MHZ), A-data technology, part number: DNGB1916
Slot3: DDR size: 512MB,max Bandwidth: PC3200 (200MHZ), A-data technology, part number: DNGB1916

takže ak su DDR všetky, bude treba zakupiť nove Ramky ak som spravne pochopil.

Tak šiel by som od začiatku.

Základná doska:
Intel: asus-h61m-f-d931564.htm

AMD: http://www.alza.sk/msi-fm2-a78m-e45-d504843.htm#po pis (teraz ked už viem že mi stačia 2 sloty na ram tak je to jedno, ale asi najlepšie nie?) alebo asus-a55bm-k-d598027.htm

Procesor:
Intel: http://www.alza.sk/intel-pentium-g2030-d435962.htm
AMD: http://www.alza.sk/amd-a6-6400k-black-edition-d430 292.htm

RAM: 2x http://www.alza.sk/crucial-1gb-ddr3-1600mhz-cl11-d 390814.htm

Graficka karta:
http://www.alza.sk/sapphire-r7-250-boost-d484420.h tm

HDD: http://www.alza.sk/western-digital-caviar-blue-250 gb-32mb-cache-d195104.htm

CENA s AMD je 260eur cca, s Intel 247 eur , takže ani to mi nevyhovuje..

A potom cela skrinka: acer-aspire-xc600-d401094.htm

to je to najlepšie čo som našiel za tu "cenu". Chapem že sa nikomu nechce skusiť niečo zostaviť za ten rozpočet tak to musim skušať ja že :)

Furt jsem přesvědčen, že k dedikované GK je lepší platforma AM3+. Ovšem nabývám dojmu, že nesmyslná částka není náhodná a kdosi zkouší, co ti tupci tady vydrží.
O zdroji nejsem přesvědčen, že by se měl dále používat. Hlavní důvod je předpokládané stáří (kondenzátory) a předpokládaná starší revize ATX - viz 3,3V a 5V větve a pohled na 12V větve. A tato verze Fortronů byla problémová i v tehdejší době.

Chapem že sa nikomu nechce skusiť niečo zostaviť za ten rozpočet tak to musim skušať ja že :)

Tak do toho, když se na to tak cítíte! To se mi líbí (fuj!)! Máte starý elektrošrot (pravděpodobně ještě deska s nějakou verzí AGP) a chcete za nicotnou částku "herní dělo" a hlavně s SSD! Tehdejší cena za HW byla vyšší než dnes, ale výkon je dnes někde jinde, ale furt platí: "Bez peněz do hospody nelez!"
O neschopnosti dodat řádné informace snad není třeba ani psát...

dedikované GK je lepší platforma AM3+.

vysvetlíš? GK? a prečo?

zdroj nieje nejak obvzlašť starý, ma asi rok, ale viem že to tak nemyslíš skor nedostačujúci
Inak MS pišeš nezmysli, taktiež tvoje chovanie na moje slova. kedy som povedal že chcem herne delo? kedy som povedal že chcem herni PC?! chcem schopni pc či na hry či na kancelarske potreby. Určite bude lepši než mam teraz a hlavne funkčni.

amd-athlon-x4-740-d360473.htm to už by mohlo byť jo? inak ta zostava čo napisal jope sa mi pači. akurat je to za 280 eur ..to nemožem.

A napadlo ma že asi nejaku bielu skrinku, mam bielu mechaniku.

Aku veľku ulohu zohráva frekvencia na grafickej? napr. ak mam 2GB s 1800mhz alebo 1GB s 4600mhz, čo je lepšie?

Na kancl sestavu netřeba dedikovaná g.karta, na levnou multimediální, tak aby to nebyl nevýkonný paskvil, nemáš peníze.
(200€ tímto způsobem/sestavou akorát hodíš do kanálu a za týden tady budeš bulet co sis to pořídil)
Videopaměť rozhodně je potřeba co nejrychlejší a to GDDR 5, ne co největší
GDDR 3.

vysvetlíš? GK? a prečo?

A teď nevím co mám vysvětlovat?! A hlavně proč?

zdroj nieje nejak obvzlašť starý, ma asi rok, ale viem že to tak nemyslíš skor nedostačujúci

V kterém frcu, nebo na které skládce?! Prvé verze "THN" začal Fortron produkovat cca 2004 a parametry se za tu dobu moc nezměnily! Je tak na úrovni 300W SFX zdroje!

chcem schopni pc či na hry či na kancelarske potreby.

Takže popíráte sám sebe, hlavně když já píši nesmysly!
Žádal jsem vás o fotografii štítku zdroje, jehož typové značení jste nedokázal napsat správně. Dal jsem vám odkaz na CPU-Z a nejen já. A co bylo? Velké NIC!

V této provokaci a zjevném nesmyslu odmítám nadále hrát! Tu svoji "výzvu" si dejte tam, kam Slunce nesvítí.

kvoli čomu? ved by bol o dosť lepši než mam teraz, a ked hram, tak hram hry staršie, a na grafiku si moc nepotrpim, ale toto by už bola super zostava na taky Mount and blade napr. neviem, asi každy z vas chce nadupany pc alebo nič..skor sa pytam že či tie komponenty dokopy by šli, maly by nie? pokial je niečo zle tak navrh na vymenu, je to proste :)

a dôvod? tak to už by mohol byť aj dobrý ten čo mam no nie? Fortron FSP350-60THN-P 350W

Jistě, ten Fortron má určitě topologii rezonančního měniče se synchronním usměrňovačem a s takovou účinností, zvlněním a preregulátorem...

Ano, Zalman je zajisté velmi známým výrobcem počítačových zdrojů.

To je to, oč byl žádán, tj. stávající HW konfiguraci (zdroj je znám a nějakou dobu by mohl vydržet) a hlavně aplikace. Pokud chce mermomocí hrát náročnější hry, pak AM3+ + dedikovaná GK, pokud tajné aplikace (hry) by vystačily s AMD APU, pak FM2+ bez dedikované GK.

inak možem napisať to čo mam teraz, možte zhodnotiť čo by mohlo ostať zatial a čo dokupiť za tu primeranu cenu

zdroj pozname, matična je ešte od Abitu NF7-S (nvidia-nForce2)matična, procesor je AMD athlon XP (1.91Ghz), pamäte pozname (DDR), HDD - je pravdepodobne tato Western Digital Caviar 80GB, MDL: WD800BB-00JHC0 takže je to asi toto: HDD GK je Asus AH3450: GK

Tak to uprimne fakt neviem,už to ma určite nejake roky (15cca fakt neviem), mam to od brata ešte ktory študoval, teraz je programator (pracuje pre Microsoft) a ma pod sebou ludi, ale ja ho otravovať nechcem, preto som tu. postupne dokupeny bol len zdroj, pamäte a GK. Ta zostava je dost stara samozrejme, skrinka ma normalne rozmeri ATX, je biela :D a za kolko, hm asi lacne to vtedy nebolo.

teda vlastne by mi stačila aj ta integrovana GK, neviem kde to zistiť aka je, no ak ste spominali že by bola lepšia než ta moja stavajuca, tak by som asi ani ju nekupil, no je pri matičnej napisane že normalne sa da, neviem nemal by to byť problem ak by som ju tam dal...prečo podla teba nieje dobre davat na AX detikovanou GK? ak sa smiem opytať

Ano, z jednopixelového obrázku toho jde hodně poznat. Opět jste nedovedl uvést typové značení té mechaniky! Vzhledem k elektrošrotu předpoklad PATA, což jaksi už "padlo". Pokud něco nefunguje, pak jste to špatně zapojil a možná i v nejhorším případě...

na druhom PC je podobna zostava a mechanika je ta ista, je tam ta koncovka, takže to by som vynechal, nemalo by byť nič zle zapojene, skušal som aj jednou Ramkou prejsť všetky sloty, monitor nema žiadnu odozvu, a tak isto ak zapojim mechaniku či HDD taktiež nič, ten obrazok je fajn je tam vidieť to čo treba.

Je to marné, je to marné, je to marné...
Račte použít třeba jiný portable webový prohlížeč (cache) a podívat se na ten váš obrázek, co je tak fajn!

Pokud jste to skládal sám, pak mám neodkladný pocit, že jste to nejen nikdy nedělal, ale neprohlédl jste si manuál základní desky a provedl špatnou montáž ==> minimální konfigurace - ta je zde mnohokrát popsána.

už viac krat som skladal PC zostavy, takže niesom v tom amater, poznam všetko čo sa tyka toho

Já jsem amatér v přesném smyslu toho slova - neživím se tím, tj. nejsem profesionál. To, co jste psal, jsem četl mnohokrát - víte, co jsou distanční sloupky? Například.

A co jsem psal ohledně toho obrázku (cache webového prohlížeče) a "minimální konfigurace" zde?!
Zde jste se prsil jak výstavní holub!
Rada: Pozvěte někoho, kdo to doopravdy umí složit a doufejte, že jste to zatím nedokázal zničit. Zapojil jste například přídavné napájení pro CPU?

CPU vyjímat nemusíš (pokud jsi přesvědčen o tom, že jsi ho vložil správně), ale eliminuješ případné zraty mezi deskou a bednou.
Zapneš krátkodobým propojením pinů pro POWER tlačítko (např. pomocí šroubováku).
Pokud deska + CPU + RAM + zdroj nenaběhne, tak nemá smysl zkoušet nic dalšího.

Vy jste se tu chlubil. Dnes jaksi desky PATA řadič už nemají, což byste věděl, pokud byste četl manuál základní desky. Jak jste mi radil, pak se nehodlám tímto nadále zabývat, jak jsem vám psal, vaše tzv. "zdravé sebevědomí" mi jaksi už nejde pod nos. Stačí jen ta vaše arogance ohledně toho jednopixelového obrázku - já jsem blbec, co neumí použít ani webový prohlížeč a vy jste král.

Pravdepodobne chyba serveru pri tej fotke. ale PATA mne to netreba staci mať koncovku. jo tak ak sa pozriem nič si mi dobreho neporadil takže niesom sklamany a račej mi už nepiš len to otravuje tie tvoje litanie bez zmyslu :)

Jo jope tak ja to skusim odmontovať a zložiť na stole
neviem ale asi som napisal zle že mi nič nefunguje, ventilator na CPU funguje tak isto zdroj a svieti ledka na MB to je všetko čo mi vizualne funguje. tak sa spytam ma to zmysel na stole poskladať ked mi tieto veci idu?

budzakd počítač rozjed na stole de a vpohodě.
Včera mě chytnul rapl a takle jsem sprovoznil muj starší pc na stole.
Komponenty:
Amd Phenom 2 x4 840
Asus M2N32 sli delux
Adata Vitesta EE 2x1GB
Sapphire Radeon 7870xt
Hdd 160GB 5400 2.5
Zdroj FSP 500W
Zároven jsem zjistil jak použitý box chladič je na h... (od FX-8320)
Start na první brknutí+ nasledná instalace win 8
Tím chci říct že takhle lze testovat pc komponenty

Presvečil som sa či je monitor alebo mechanika funkčna a je, skusil som aj do mojej zostavy dať iny monitor aj mechaniku, monitor nefunguje, takže je to jedina vec čo neide, iba svieti (teda blika) ledka na monitore že je zapojeny, až ked stlačim power na monitore vtedy sa rozsvieti a ukaže "no signal imput" a zhasne, skušal som aj na monitore nastaviť VGA alebo to druhe tušim DVI? neviem presne ale nič s toho, obrazovka čierna. nemože byť niečo alebo nejak sa nezapina ta integrovana grafika? je to sice hluposť ale nič ine ma nenapada, potom jedine že zdroj možno nieje dostačujuci, ale to je taktiež velka pochybnosť.

tak tu su tie fotky: (tie kable si nevšimajte tie upracem na bok potom)
http://2imgs.com/2i/i/5337ed32/a6bd8235efbcba4706a c5e5f6045a546/f5fc1c36e5.p.jpg
http://2imgs.com/2i/i/5337edea/0d802732664d0c0343b 0242e96240ba6/d7de3e14c7.p.jpg
http://2imgs.com/2i/i/5337ee59/60db1ae961c5c30160f cd94909479725/a0a94963b0.p.jpg
http://2imgs.com/2i/i/5337f4db/b115cd4f90e676aa82b 4fe7efd32ded6/3b12f2d80b.p.jpg
http://2imgs.com/2i/i/5337f498/b292692b4851a19195d 0f35664a16e38/6e47a78d5e.p.jpg
http://2imgs.com/2i/i/5337f537/6e15a4de0f2dd99f7cb 128544ef02b22/1930d0fa29.p.jpg
http://2imgs.com/2i/i/5337f5b5/21f8bd2228bc0714f8f ea5cb2b26cc1c/e6cf2f05d6.p.jpg
snad tie fotky pojdu už dobre

jedine čo som nezapojil su USB 2.0 čo su na prednej strane skrini, ani neviem či to ide na tejto MB, vidim tam iba usb 3.0, a ešte nieje zapojena jedna ledka (power LED) pretože ten kablik je na koncovke zlomeny (ten zeleny neviem či je na polovicu zlomeny ale ked spojim tie dve polovice neidu k sebe)a nejako to neide dať ani dokopy ani nič, ventilator na bedni nieje tiež pripojeny pretože vobec tam nepasuje :)

Na fotkách jsem zaznamenal, že máš zapojený do ATX 24pin konektoru na základní desce jen 20pin ze zdroje a ty přídavné 4piny máš na této fotce v úrovni HDD:
http://2imgs.com/2i/i/533805e5/a641ecb08d4ab7a7dd0 f9c5fe9a8dc76/f5fc1c36e5.f.jpg
Sesaď to dohromady s těmi 20pin a zapoj do desky.
Jinak dokud ti nanaběhne na monitoru obraz, odpoj od desky i od zdroje HDD a DVD.
Také jsem si všimnul, že máš v bedně speaker. Ozývá se z něj něco? Pokud ne, zkus zcela vyjmout paměti a po zapnutí by to mělo rozhodně pípat.
Také bych preventivně odpojil RESET tlačítko (pokud by náhodou bylo zkratované, tak PC nemůže naběhnout).

vieš že ani neviem čo je to presne za kabel no ide zo zdroja tak si myslim že tam može byť a nemusi, v každom pripade tak je to zapojene na druhom PC a skladal to brat takže nedovolim si povedať že je to zle. Jo a teraz mi napiš normalne čo mysliš tou minimálnou konfiguráciou a skus to napisať trochu ľudsky a nie ako stroj. sme ludia, a nevyznam sa do toho až tak aby si mi tu kladol take otazky.

tak som si len prezeral bios, nastavil som datum jedine, a pozrel na advanced mode, a potom ho vypol no musel som restartnuť pc lebo mi len naskocilo nejake hlasnie že niečo a pres key, no nešlo to tak som len tak reštartoval, a ked som zapol DELitom BIOS tak mi hned naskocili chyby HHD a atd. teda tusim že v tom je to skušal som to odpojiť no stale toto prve pisalo 0 Drive atd. A ešte jedna vec že pri štarte zapipa, takže čo je zle?

8930d0fa29

Jak jsi tam nasadil ten CLRTC jumper? hned vedle je totiž připojení na tu kontrolu otevření bedny. Při zdroji vytaženém ze zásuvky pomocí toho jumperu proveď CLEAR CMOS (přesunutím na piny 2-3 a po několika vteřinách vrácením na 1-2). A dej případně foto zmíněného jumperu, ať si můžeme být jistí, že je osazen správně.

Propojky už to nevydržely a emigrovaly.

ale to pripojene mam, a na prvy krat to šlo

Celou dobu je to tu buď o pokusu splnit nesmyslný finanční limit a téměř druhá půlka o tom, že "znalci" to nefunguje.

Pozn.: Viz obrázek z manuálu ZD, co jste údajně studoval.
Pozn_2.: Snad klávesnice je zapojená do toho fialového konektoru a myš do zeleného.
Pozn_3.: Do Setupu BIOSu se dostává klasicky, ovšem bez klávesnice to jaksi nejde.
Pozn_4.: Jak zmínil "JoPe", raději přiložím obrázek z manuálu, kde je popis vymazání CMOS a piny. Dokonce je tam zmínka, že bez propojky na správném místě se to odmítne spustit, což dotyčný jistě četl.

A bootovalo to, pokud se mohu odvážně zeptat, z mechaniky zapojené na PATA řadič, nebo také přes ten převodník, kdy byl SATA řadič přepnut v BIOSu na IDE kompatibilitu? Jistě víte, že MSW XP vznikly v době, kdy SATA ještě nebylo a jediný způsob, jak mu podstrčit ovladač řadiče je FDD a "F6", tedy mimo úpravy instalačního média o dané ovladače. Tohle je už na "harikari"...

Vás ne, "budzakda" jo.

navody neznašam pretože to nieje pre mna večšinou navodu nechapem..mne to treba po lopate vysvetliť...

To vysvětluje počet příspěvků, ale nikoliv důvod, proč se nadouval jak výstavní holub.

som športovec žiaden PC expert..hlava ma boly už tak že konec cely den zase natom ako včera

"Sporťák, to dost naznačuje, včetně přecenění svých schopností. Na použití manuálů obvykle netřeba být "expert", stačí základy logického myšlení (středoškolská matematika) a nebát se použít aspoň několik Poirotem oblíbených buněk. Je ovšem pravda, že intenzivnější užívání toho, co je význačným znakem našeho živočišného druhu, může i bolet.

Doporučil bych přehodnocení schopností a sehnání jedince, kterého používání Poirotem oblíbených buněk tolik nebolí a má znalosti v tomto oboru, aby na místě to dal dohromady.

Ježíši Kriste(TM)! Zase jsem zapochyboval, jdu vařit vodu na špagety. Pozn.: Asi nebudu sám...

Mno, když jste arogantně, jinak to asi neumíte, reagoval na můj příspěvek, pak otázka: "Nastavil jste kompatibilitu IDE u SATA dle manuálu a strčil jak tu optiku, tak HDD do portů SATA_1 a SATA_2?!" Vztekle tvrdíte, že ano, ale vám nevěřím ani nos mezi očima!

Jestli chcete něco vyhazovat z okna, tak sebe a pokud možno hlavou napřed. HW musel někdo vyrobit a člověk má mít úctu k práci jiného člověka!

keby si čital tak toto už dávno bolo spravene, lenže asi nevieš čitať, a konečne už nepiš, nestojim o tvoje "rady" takže sa strč, arogantný som len k ludom ktory sa nevedia správať ako ty. tak už odiť a neponižuj sa tu stale :) akoto že ostatny su v pohode ale ty nie? neodpovedaj nato o tvoj nazor nestojim

takže sa strč, arogantný som len k ludom ktory sa nevedia správať ako ty

Vaše konečná sestava jako by se "téměř" podobala mému pokusu strefit se do nesmyslného cenového limitu, jen HDD navrhl někdo jiný.
Výrobce desky poskytuje ovladače pro MSW XP, tj. je možné instalovat i tento systém. Že to neumíte, to je jiná věc a doporučuji to, co jezekhifi, který to už také nevydržel.

Navíc, neuráčil jste sdělit, kam z desky zmizely inkriminované zkratovací propojky! Ani, jakým způsobem se teď snažíte MSW XP instalovat - USB, nebo normální optické instalační médium. Ani to, zda po přepnutí SATA na IDE kompatibilní byla detekována jak optická mechanika, tak HDD, tj. objeví se ve výpisu při POSTu.

Holt doporučuji jedině možné, sehnat jedince, kterého nerozbolí hlava při pokusu přečíst tři slova za sebou, je schopen logického myšlení a myšlení vůbec a je aspoň počítačově průměrně zdatný.

tieto otazky už boli davno zodpovedane si mimo?

Kde jste ten dotaz zodpověděl a co na tom dotazu, který jste údajně zodpověděl, nechápete? Ptám se snad zcela jasně, zda při splnění podmínky nastavení SATA na IDE kompatibilitu bylo poté při POSTu detekováno HDD i optická mechanika?

Power On Self Test
Pardon, ono to není slovensky, snad také nemusím čůrat z balkonu. Ptal jsem se na propojky, fotografie, že jste je konečně vrátil kde je určitě výrobce desky dal, nic neobjasňuje, proč jste vyndaval. Pokud předpokládám, že jsou neživé a samy neutekly. Jestli si to nepamatujete, pak je to druhá část tohoto nekonečného příběhu, kdy to odmítalo naběhnout a JoPe si toho všiml (CMOS clear) a potom eaná deska signalizovala otevřenou skříň (terorista se vloupával do počítače).

ja som ich vybral hned ako som vybral MB s obalu ani neviem prečo nevšimol som si myslel som že to je nejaky krit na niečo (ledky a tak), odmietalo to cely čas kym som nedal ten jumper na 1 a 2, a ta chyba čo si napisal sa stala vtedy ked som vypol Bios, iba som si ho prezeral, a vypol a po reštarte to nabehlo, ale ked som resetoval CMOS tak to šlo zase ako pred tym, potom som dal aj ten druhy jumper pod ten prvy, ale ten neviem načo je a či pomohol skor nič nespravil..

Aha, to jste mohl napsat hned a uspořilo by se marné hádání, co a proč nefunguje. Výrobce to tam nedává pro okrasu a zkratovací propojky by "skladač" měl znát a vědět k čemu slouží a vše je popsáno v manuálu základní desky. To druhé slouží jako indikace otevření skříně - některé skříně mají mikrospínač.
Mimochodem, našel jsem stránky jednoho chovatele, aby se tohle chmurné vlákno trochu projasnilo.

MSW nezná SATA! A pokud konečně neprozradíte, zda při přepnutí SADA na IDE kompatibilitu je při POSTu detekována ta mechanika s převodníkem a HDD, pak je vše zbytečné. Je vůbec to instalační médium funkční? A kde instalace skončí (dá se snad vyfotografovat)?
A vůbec, řešení problému jsem už napsal - sehnat jedince, kterého po přečtení tří slov nerozbolí hlava a má skutečně znalosti z oblasti výpočetní techniky, tj. není nadouvající se chlubil jako vy. MS W7 by bylo asi lepší řešení, ale stejně tu dosud nikdo netuší, zda ta mechanika s obskurním převodníkem je vůbec funkční a detekovaná při POSTu (dá se z ní bootovat), podle dosavadních obrázků to vypadá, že ne.

Pozn.: "jezekhifi", jestli takto budete pokračovat, pak i vaše čeština bude na překážku a budete muset držet hubu a strčit ty své hlouposti někam...

na tieto otazky som už jasne odpovedal akože už ako neviem kto je tu blby..10x napišem nestači..

-Mechanika je funkčna!
-Inštalačne CD je funkčne!
-inštalacia skonči hned ako sa načitavaju DATA, setup (usb)
-Mechanika pri botovani nechce fungovať, ak vložim cd tak naskoči že "loading pres key" alebo niečo v tom zmysle aby botovalo tak to nefunguje, nenačita ho, len ukazuje v priority boot
-možeš nahradiť detekovana inym slovom resp. zrozumiteľnejšou frázou?

Žádné strachy, též mám starý PATA Pioneer převlečený za Asus, ale volil bych normální řadič, ne podivný převodník. On jej nemusí být schopen BIOS detekovat a může být viditelný až ve spuštěném os.

ms možeš držať hubu?

Provedu! Zapochyboval jsem o vašich schopnostech, znalostech a dovednostech, jdu se bičovat čerstvě vařenými špagetami!

nikoho to nezaujma že si "ideš kupiť novu mechaniku".

Ale kde jsem psal, že si "jdu" kupovat novou optickou mechaniku?

29 stránek manuálu je o nastavení voleb BIOSu! Co je k tomu třeba vůbec se učit?! Pokud někdo někdy viděl BIOS počítače platformy IBM PC, pak ho to moc nepřekvapí.
Je vůbec funkční aspoň klávesnice?! Na druhém obrázku je jasná výzva zmáčknout klávesu "F1" (klávesa se nachází v horní řadě na klávesnici) a vstoupit do nastavení - to je po vymazání CMOS normální, on se vymaže třeba i čas a datum. Také je tam hláška, že nebylo detekováno žádné USB zařízení.

Poznámka: Byl detekován pouze pevný disk, ta obludná PATA optická mechanika přes ten obskurní převodník ne! Že jde vysunout tray, to nic neznamená, dříve měly třeba CD mechaniky tlačítka pro přímé přehrávání CD Audio a volbu skladby - bastlili to třeba do aut.

ešte ťa to bavi? nie dosť že ťa ignorujem uplne už neviem ako dlho, ako wtf? zaujmaju tvoje prispevky niekoho? nepišeš trošku od veci? svoje komplexi možeš riešit aj inam. napišeš že už nebudeš tu a stale sa tu trepeš. najračej by som ti dal ban byť adminom.

Napíši to přímo a možná politicky nekorektně. Dával jsem obrázky z manuálu základní desky, který jste údajně četl. Moje původní předpověď, že je něco špatně zapojeno se vyplnila, jenom nechápu, kterak se samy vysunuly propojky a utekly, toho si všiml "JoPe" a něco takového je nezvyklé a vy jste snad i úmyslně zatajil manipulaci s nimi. Stejně jako ostatní věci a ještě zde oblažujete jednopixelovými obrázky, co jsou tak "fajn".
Jste arogantní namyšlený floutek, co zakrývá takto své naprosté neznalosti, ač se znalostmi neoprávněně prsíte jak výstavní holub a div neprasknete.

Píšu to mimo strom odpovědí, protože ten už začíná být nepřehledný. Osobně bych jako nejlepší řešení problémů s instalací XP dopuručoval zapůjčit si od někoho 100% funkční optickou SATA mechaniku a zkusit to z ní. Po úspěšné instalaci ji pak odpojíš a vrátíš.

Pokud "pupík" budeme považovat za "koncovku" původní pupeční šňůry, pak by ho neměli mít podle jedné teorie mimozemšťané. Ještě jsem z rozbalené základní desky nevyndaval zkratovací propojky, protože jsem netušil, nač tam jsou a co to je. Je to marný...

K tomu bych se nevyjadřoval, já jsem pouhý amatér a ne odborník!
RAM a paměti na dedikované GK nemají nic společného, ale to je názor pouhého amatéra, stejně jako že 200€ na herní sestavu je málo a pokud je už odpočátku počítáno s dedikovanou GK, pak lepší je platforma AM3+, ovšem s danou nesmyslnou částkou nic jiného než AMD APU nešlo vymyslet! Že sestava je především herní a ne lepší kancl ovšem bylo prozrazeno v nevím jakém příspěvku tohohle utrpení. Valná část bylo utrpení s fyzickým sestavením, kdy nakonec diletant prozradil, že z neznámého nutkání si jen tak vytáhl z desky zkratovací propojku, aniž by vůbec tušil, k čemu je a hlavně to neprozradil ihned, ale po padesátém příspěvku.

A teď tam rve ne moc výkonnou GK zprzněnou ještě DDR3(sic!) Že vyhazuje peníze je jasné, ale s tím jedincem, po tom jak předvedl své neznalosti snoubené s neskutečnou arogancí, se nehodlám vůbec dohadovat.