Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obchod s repasovanými LCD

Zdravím všechny,

kdysi jsem měl v záložkách odkaz na obchod s repasovanými LCD za dobré ceny, 15" se dalo sehnat pod dva tisíce i s daní a zárukou. Neví někdo, o který shop jde? Dneska jsem celé poledne googlil, našel jsem eurotech, vtdata, kuku a další, ale ani jedno není ten daný shop. Jde mi o to, že nechi kupovat použitý displej za tři tisíce, když za 4200 už je nový. A momentálně zařizuju dva PC pro rodiče, takže ty 15 LCD by se hodily.

Ty 15" LCD budou dost tragický, jestli se jedná o staré modely (barevná paleta, odezva, kontrast, pozorovací úhly). Za tu cenu bys pořídil luxusní 17" CRT....

Obchodů s repasovanou technikou je hafo, těžko uhádnout, který máš na mysli.

Tak to mám pro tebe jen jednu radu - buď si pořídit LCD 19" (má stejné rozlišení jako 17", ale větší plochu) nebo se pokorně vrátit k CRT, kde si můžeš nastavitr libovolné rozlišení, které ti bude vyhovovat čitelností.

A ještě něco - když na ty písmenka na 17" nevidíš, zkusil jsi nastavit větší velikost fontu? :i:

Ano, 19" má větší pixely, ale stále menší než 15". Ve windows mám největší písmo, ale bohužel v aplikacích atp. to ne vždy jde. A z CRT je mi poslední asi rok na zvracení, nevím proč, děje se mi to i u kvalitních modelů (dell, eizo). A jelikož u toho pc budou dělat rodiče i já (tak půl na půl) musí to být řešení vhodné pro všechny.

teda chudaci rodice, vzhledem k tomu, ze LCD zdaleka nevydrzi to co CRT, tak asi ty pismenka nebudou jen male ale i rozmaznute.

Ma zkusenost je takova, ze u starsich LCD bud zacnou odchazet zarivky, takze se to odrazi na podsviceni, ikdyz ty mozna v ramci nejakeho repasu mohou vymenit ? nebo se zacne obraz rozostrovat a s tim se toho uz moc nenadela.