Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr nového notebooku podle vlastností. Rozhoduje operační pamět,pro práci na netu s více okny?

Chtěl bych si koupit nový notebook. K použití bude pouze k běžné kancelářské práci a k prohlížení internetu. Často ale mám více stránek otevřených. Dívám se na stream na fotbal živě a když je nějaký prostoj, podívám se na další stránky jiné a někdy je ten náběh pomalejší u současného netbooku. Rychlost připojení internetu mám slušných 8 Mbit/s.

Informace jsem se snažil vyčíst v poradnách, ale nevím, jestli teda je pro mě nejdůležitější údaj velikost operační paměti? Jestlí méně než 3, nebo 3, nebo 6 GB a více?

A jestli je důležitý údaj frekvence procesoru?

Všechno vzhledem k využití, které jsem uvedl.

Předem díky za rady:-)

Neuvedls to nejdůležitější - cenu.
Jinak nevím, kde jsi vzal údaj 3GB paměti, to není úplně standardní číslo. Stačit by mohlo 4GB, lépe 8GB. Méně než 4 se snad běžně už ani neprodává.
Frekvence procesoru je i není důležitá - jak se to vezme. Důležitější je typ procesoru než frekvence.
Jinak s tím internetem žádné zázraky nečekej. 8Mb není nějak převratné, ale spíš minimum na rozumné používání a pokud zapneš stahování a streamuješ video, je dost pravděpodobné, že další stránky půjdou pomalu.

Tady mi vyskočí 62 různých notebooků s vlastností méně než 3GB.

Takže je ale teda asi jedno, jaký si vlastně koupím, vzhledem k té mé rychlosti inetrenetu a použití (streamování, stahování apod.)

Jestli jsem to dobře pochopil..:?:

Tak já by si vybral nějaký levnější, spíš jde o to, jaké vlastnosti jsou důležité pro to, k jakému využití to budu mít. Abych nezaplatil za něco, co vůbec nebudu potřebovat. Např. konfigurace na složité grafické hry, když hry vůbec nehraju

Hledám to na Heuréce notebooky.heureka.cz
a ono mi to vyplivne všechny značky od nejlevnějšího po nejdražší, ale nejsem si právě jistý, které vlastnosti jsou pro mě důležité?

Procesor
Frekvence procesoru
Velikost operační paměti
Operační systém
Počet jader procesoru
Velikost pevného disku
Požadované vlastnosti
Počet USB portů
Výdrž baterie

Tipnul jsem si ta velikost operační paměti a je tady více možností (v závorce je počet notebooků pro danou kategorii.

Méně než 3 GB (62)
3 GB a více (1805)
6 GB a více (737)
10 GB a více (55)

Nepotřebuješ silnou grafickou kartu. Jinak "levnější" je dost nejasné. Pro někoho to je pod 10 tisíc a pro jiného pod 30. Zkus si nějaký vybrat, dej ho sem a pak se může navrhovat, tohle je špatné.
Ty musíš vědět, jak chceš velký/těžký, jak dlouhou potřebuješ výdrž baterky, jak velký disk a kolik USB.
Mně třeba stačí disk klidně 250.

Dal jsem si vybrat nejlevnější notebook,cca za 7.000,-Kč. Nebo 8.000,-Kč, už nevím přesně. Ale pak jsem si řekl, že jediné, co bych chtěl, pokud by šlo zrychlit to načítání dalších stránek. To bych si připlatil. Ale stále nevím, na čem to záleží? Jestli na té operační paměti, nebo té frekvenci, nebo na obojím? Nebo jestli je to jedno a nic mi nepomůže vzhledem k streamování, stahování apod. Jak tady psal kolega na začátku.

Ostatní věci mi jsou jedno. Jestli je těžký, lehký, výdrž baterky apod., to mi je všechno jedno. Jediná věc mě zajímá možnost zrychlení načítání těch stránek.

Jestli by mi pomohlo, mít větší operační pamět (případně tu frekvenci)