Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rychlost internetu - brzdí internet router?

Ahoj,

chci se zeptat na rychlost internetu. Mam mít údajně rychlost 100Mbit/s, naměřim ale okolo 40Mbit/s přes WiFi, na LAN kabel do 60Mbit/s... Zapojený to mam optickým kabelem do switche, z něj lankou do routeru TP-Link TL-WR841N (má zvládnout až 300Mbit/s), je možné že rychlost brzdí router? Stejné rychlosti měřim jak na NTB Lenovo G505 tak na pc připojený přes LAN...

Kde může být problém?

díky za info

zkontroluj nastavení routeru - wireless: jestli není napevno zvolena šířka kanálu 20mhz.

pokud si platíš rychlý internet a trváš na tom, že za ním bude průměrný router a nesmyslné wifi, potom nikdy nedostaneš svoji vysněnou 100megabitovou odpověď.

stále nerozlišuješ rychlost do lan části routeru a ven na net.
domácí lan: můžeš ovlivnit výběrem normálního média (drát), nebo zbouráním zdí kvůli wifi.
internet: ovlivňuje nedostatečná průchodnost wan-lan tohoto routeru, možná ojebávající provider, možná agregace.

můžeš jedině připojit kabel přímo do modemu kabelovky a s ním ověřit rychlost. cokoli jiného je jen stále dokola opakovaný nesmysl.

Pochopil si to presne naopak. Mas to nastavit fixne na 20MHz. Ak chces testovat wifi, tak testuj len svoje wifi a nie este polovicu Internetu k tomu. Pichni si do routra LAN kablom pocitac, nieco nazdielaj a dalsim pocitacom cez wifi skusaj prenasat jednym a druhym smerom.
Takto sa meria wifi. To, ze ti to v skutocnosti cez Internet moze ist pomalsie som pisal vyssie.

Jo pardon, ty mas zrejme jednostreamovy prijimac, tudiz nastavenie na 40MHz ma opodstatnenie. Len musis zaistit aby ta nikto nerusil. Najlepsie ked pojdes povypinat v okoli vsetky wifi. To co ovlivnuje rychlost su okolite wifi, ktore su v dosahu a to nielen wifi karty v pocitaci, ale aj v dosahu wifi karty v routri. Najhorsie na tom vsetkom je to, ze vysielajuce pocitace sa nedaju normalne zistit a mozes ich mat okolo seba kludne aj niekolko desiatok.

Nejsem odborník, ale záleží na tom, od koho máš internet. Já mám od UPC. Teoretická rychlost je 240 MB. Na tu rychlost se dostanu jen kabelem propojeným s přímo dodávaným routerem od UPC, to je na notebook, kde karta umožňuje až 300MB. Dále to mám rozvedený jako wifi přes TP-LINK (ten má také 300MB), který to sníží cca na necelých 100MB na všech počítačích, i když budou připojený přes kabel. Podle mne není u wifi routeru TP Link ta rychlost 300MB skutečnou rychlostí internetu, jen jakousi propustností. Na velkém počítači mám kartu, která umožňuje jen 100 MB a jasně se na tu rychlost jen přiblížím. Omezuje to i antivir. Ale nejsem žádný odborník. Ahoj, Honza

asi jsi výš nečetl ty poznámky i naměřené rychlosti.
150mbit wifi "n" znamená ve skutečnosti max rychlost ~65mbit.
z 300mbit pak vyrazíš za dobrých podmínek cca 120mbit.
čili ten 300mbit wifi router nic nestíhá, ale brzdí.

stejně tak pokud platíš za připojení 240mbit, neprocedíš to přes 100mbit lan rozhraní běžných routerů, to máš úplně blbý model.
potřebuješ gigabitový router a to ještě ne každý low-end (nebude stačit ani wr1043nd).
jako nejnižší model by šlo uvažovat ac modelu o wdr3600, ale spíš si myslím, že bude třeba připlatit až za výkonnější "čtyřtisícovou" řadu. edit: dle měření throughput by měl stíhat.

Na velkém počítači mám kartu, která umožňuje jen 100 MB

gigabitová pci/pcie karta se dá koupit. nejlevnější modely asi nebudou stíhat plnou rychlost, ale je to lepší než 100mbit.

----
ale autor původního dotazu nebude dvakrát nadšený ze zjištěných rychlostí enkových routerů ve stejném porovnání.
z ac routerů pak ten wdr4300 vychází o něco hůře než levnější wdr3600.