Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ktoru DVD napalku doporucite?

Ahoj, planujem kupit novu dvd napalku. Nieco s podporou LightScribe, s rychlym citanim a zapisom, podporou snad vsetkych dvd formatov a hlavne tichym chodom 8-) Kupim ju zrejme v Ageme - www.agem.sk - co by ste z danych mechanik poradili?

Vopred diky

Nejlepších výsledků nyní dosahují Samsungy, ale o tichém chodu se hovořit nedá (při čtení se dá žít s Nero DriveSpeed). Od dob, kdy jsem používal DVD-ROM Toshiba, jsem žádnou další mechaniku s inteligentním řízením otáček nepotkal. Kdo takovou zná, nechť doporučí.

No jo, ale roztočej se jak splašený a teprve potom rychlost (možná) pomalu snížej. LG znám moc dobře a vychytaný to nemaj. Já bych radši opačný systém. Začíná se na malých otáčkách a pokud požadavek na čtení trvá, postupně se zvyšuje až na hodnotu, kdy je datový tok plynulý a dostatečný (v rozsahu schopností mechaniky). Má to sice nevýhodu v pomalém rozjezdu při kopírování, ale hlučnost je vždy jen taková, jaká je nezbytně nutná.

nevím k čemu chceš LS, IMHO to je k ničemu a po několika desítkách LS médií sis už mohl pořídit za rozdíl cen LS vs. potisknutelná CD/DVD už tiskárnu s podporou tisku na CD - o kvalitě potisku vs. kreslení snad ani nemá smysl hovořit, LS je proti tomu daguerrotypie :-D. Ale pokud nejsi zviklán, tak bych doporučil asi tandem Pioneer a LG.

Toshibě/Samsungu (TSST) bych se obloukem vyhnul, jejich spolehlivost je dost nízká.

Koukal jsem se na ten Agem a z toho co tam maji je to jednoznacne. Ber Pioneer nebo Asus (Asus je totiz Pioneer s nalepkou Asus, to je jen OEM prodejce. :-))

Jinak ale naprosto nesouhlasim, co zde nekdo rikal, NEC mam doma, u znamich (cca 10 kusu), v praci (cca 20 kusu) a vsechny slapou spolehlive.
Zato LG viz jiny prispevek zde na poradne, sice se tomu nekteri smali, ale z LG zacal po mesici provozu vykapavat nejaky olej, kde se tam vzal se me neptejte, ale u nas v praci do toho nikdo nic nelil, takze uz tam musel byt z vyroby (vypalovacka byla dodana v neposkozene krabici.) ]:)

Jak je zvykem, Pioneer nabízí hned několik variant 111. OEM řada nabízí DVR-111 a DVR-111BK (černá) s plnou podporou DVD-RAM, DVR-111D a DVR-111DBK (černá) bez podpory zápisu na DVD-RAM a DVR-111DSV rovněž bez podpory zápisu na DVD-RAM. Všechny typy DVR mají stejný hardware, tedy i potencionální schopnosti.

Ten Asus by mel byt Pioneer DVR-110, ale ztezka u OEMek rici, zda do toho sameho modelu uz nemontuji DVR-111, oni jsou totiz hodne podobne.