Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem virtualna particia

Zdravim,
potreboval by som spojit dve particie do jednej virtualnej ale tak, aby tie dve particie ostali v povodnom stave. Ide o to, ze si chcem spustit virtualny stroj s tym, ze chcem vyuzit existujucu instalaciu win7. Ked ale pridelim virtualnemu stroju konkretne blokove zariadenie /dev/sda1, tak mi system vobec nenajde a nenabootuje. Ked spustim recovery DVD na tomto virtualnom stroji, tak mi ani vobec nenajde ziadne disky. Predpokladam, ze je to chybajucou partition tabulkou a MBR zaznamom. Tak sa pytam, ci sa niekto s tym nestretol, ci by sa dali tieto particie spojit do nejakej virtualnej, alebo nejakeho lvm volume s tym, ze by tam bolo este vyhradene nejake miesto pre partition tabulku, ktoru by som tam nakopiroval z povodneho disku.

Popripade ak niekto riesil nieco podobne, ci by nevedel uviest nejaky postup ako na to, ak sa to nejak da?

Operacny system je Linux a na nom chcem virtualizovat pomocou kvm Windows 7.

Za kazdu radu vopred dakujem

Peter

Vo virtualnom PC nadefinujes virtualny disk (bude ako subor na hostovskom filesysteme). Nechapem co tam chces robit s nejakymi oddielmi.

Particie sa nedaju nijak logicky spajat, ani na to neni a vzivote nebude ziaden dovod. Mozes si maximalne namapovat druhu ako zlozku v prvej.