Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak zašifrovat HDD?

Jak jednoduše zaheslovat celý disk ale aby se dal zase jednoduše rozheslovat.
Myslím tím že když vypnu pc sám se zamkne a po zapnutí abych ho rozhesloval.
Jde mě o to aby když mě někdo vezme HDD tak aby mu byl k ničemu
Díky

nepises OS (ani verziu). nepises, ci mas HDD rozdeleny na systemovy a datovy, pripadne este nejak
ak mas WinXP tak je zvlast program zbytocny, ak:

ak si k svojmu uctu spravit heslo. ak sa nebudu hrabat pri MB a baterky, tak to mas v suchu. alebo ti ten HDD mozu pocas tvojej nepritomnosti vybrat a dat do ineho PC? tak potom pomoze len SW...tipy nan nemam, este som neriesil podobne veci

ale proč třeba policie vleze do bytu a vezmou si počítač nač by ho chtěli.od providera asi jo celkový objem DAT ale počet dat není trestný né můžeš sledovat online TV a data skáčou jak divý taky se jedná o P2P sítě a asi jako důkaz postačí HDD ale nevím tak sem se začal o to trochu zajímat:-[;-)

No právě jediný co neumí;-) Nicméně bych DCPP nedoporučil z bezpečnostních důvodů. Pokud se totiž pokazí /čímkoliv/ windows je téměř nemožné je opravit. Mám s tím jisté zkušenosti:-(samozřejmě jen na testovacím stroji ne na ostrých datech. Radši si vytvořte 10giga oddíl na instalaci windows a zbytek šifrujte tím truecryptem. I když se ten 10giga oddíl totálně pokazí /formát souborů RAW, totální poškození MFT/ jde zbytek hdd odšifrovat v jiném PC...

Jinak tu je popsaný další produkt za poloviční cenu http://radekhulan.cz/item/pgp-desktop-umi-sifrovat- cely-bootovaci-disk

Disky maju tuto mznost uz davno priamo v sebe (vo firmware), ale zatial som to videl pouzite BIOSom len u slusnejsich notebookov.
P.S. nie je to sifrovanie ale ak sa to v BIOSe aktivuje tak bez hesla disk odmieta pracovat (t.j. potom im ostava len rozobrat disk a vycitat data na specialnom a relativne drahom stroji, ale da sa to).
Sifrovanie datovej particie ako to popisuje MM_Tank je asi najbezpecnejsie.