Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč základní deska na pc odchází?

chci se zeptat mám zakladní deska na pc a nechapu slyšel sem že po naký době odchazí na zakladní desce konzervatory nebo se to jmenuje nejak jinak pro mě to je nachapavy ja s tou deskou zakladní na pc nehrabu se do toho vubec nechapu proč by mělo odejít z ničeho níc prosím vás řeknete mi duvody proč by měla odejiít zakladní deska co člověk zavíní
Upravena velikost písmen.
Změna předmětu, původně: PROČ ZAKLADNÍ DESKA na pc odchazí DUVODY
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

- Podle ceho urcujes ze ti odchazi zakladni deska a ne naky jiny doplnek?
- Kdyz jsme u toho, nech zde nazev tve zakladni desky a alepon zkraceny popis tveho PC.
( duvodu muze byt mnoho, ale nejvice, spatne LowCost coucastky jako kuprikladu spatne, kazove kondenzatory made in china).

Pro rozšíření obzorů: nejsou to konzervátory ale kondenzátory. Jedná se o elektrotechnickou součástku. Na základních deskách jsou elektrolytické kondenzátory, tyto elektrolytické kondenzátory se prakticky nacházejí ve všech elektronických zařízeních.

Spolehlivost a životnost tohoto druhu kondenzátorů je přímo podmíněna čistotou surovin použitých při výrobě a technologické kázni, nepřímo pak jejich pracovními podmínkami /teplota okolí, mechanické namáhání, elektrické zatížení/.

To je fakt. Takže obecně, základní deska "odchází" proto, protože je osazená elektrotechnickými součástkami a každá elektrotechnická součástka má nějakou svou životnost. A když se jedna nebo více z těchto elektrotechnických součástek "posere", tak základní deska nefunguje jak má, případně nefunguje vůbec. Co říkáš, mohlo by to být takhle ? ;-)