Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Programování/Elektrotechnika - Naučit se

Ahoj, jsem tu nový a potřeboval bych radu ohledně toho, kde bych se mohl naučit programovat či zacházet s elektrotechnikou. Už jsem se koukal na nějaký kroužky, ale zdá se mi to málo a mé přesně to co potřebuju. Je mi 15 let a chodím na osmileté všeobecné gymnázium, ale humanitní obory mě vůbec neberou.. Spíše fyzika. Proto bych se spíše chtěl zaměřit na elektrotechniku. Nevíte jestli by byl někdo, kdo se v tom orientuje, ochotný poradit nebo popřípadě něco naučit? Předem díky

nepřežily staré firmy s bolševickým vedením, co šly do kupónové privatizace - buď vytunelované nebo jako nekonkurenceschopné zkrachovaly.
ve firmách s cizím vedením (zprivatizované prodejem nebo postavené na zelené louce), bývá s novým sortimentem práce dost.
bohužel i tam zastávají místa techniků různí gympláci a to je potom matroš.

a viz vejš: bez jazyka to nejde, pokud nechce člověk strávit zbytek života ve směnném provozu.

Doporucil bych podivat se na "Arduino". Ve "Starter Kit"-u je vse potrebne k 15 "projektum", ktere zaberou jen kratky cas a kazdy demonstruje pouziti nejakych periferii/soucastek. Ty "projekty" jsou jen na pocatecni odpichnuti se, jakmile je pochopis, snadno si udelas vlastni zapojeni.
Zaroven tam jsou programky pro ovladani toho vseho, v jakyku Wired (coz je par knihoven nad Cckem, aby se to snaz ovladalo), s tim, ze je vysvetlene, jak a proc to funguje.
Pro zacatecnika velice prima vec, ja se povazuju za pokrocilejsiho a jako urychleni startu a uceni se mi to pomohlo taky dost.
Plus je k Ardujino spousta doplnku a komunita, kde se resi problemy okolo nej (at uz HW, ci SW), takze jestli se chces naucit neco o jednocipovych pocitacich, rychle zacit delat vlastni obvody s nima a mit rychle nejake jednoduche vysledky, tak je to vyborny startovaci bod.