Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte s upgrade RAM v notebooku

Prosím, poraďte mi s přikoupením paměti do tohoto notebooku:
http://eu.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/Tosh ibaCSG/jsp/productPage.do?service=EU&PRODUCT_ID=12 0 737

1) Mohu tam dát jeden z těchto modulů, které jsou přímo pro Toshibu M400 (ale není u nich uveden model "M400-139")?
DetailPage.asp

2) Nebo mám koupit nějakou 533 MHz, když je ve specifikaci?

3) Mohu paměť koupit naslepo na dobírku? Nebo je potřeba ji každopádně při koupi vyzkoušet?

4) Anebo máte tip na nějaký jiný/lepší/levnější modul?

Díky.

Mel bych jeste jednu otazku:
Podle ceho zjistim, jestli dany notebook nahodou nepodporuje 667MHz pameti?
Jde mi o to, ze konkretni varianta Toshiba M400-139 je osazena pameti 512MB 533MHz - viz:
http://eu.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/Tosh ibaCSG/jsp/productPage.do?service=EU&PRODUCT_ID=120 737
http://www.chg.cz/products.aspx?strSort=10002IXU3&s tiid=27683
...ale vsechny ostatni Toshiby M400 pouzivaji pameti 667MHz - viz napriklad:
http://www.toshibadirect.com/td/b2c/cmod.to?coid=-3 0603
Neni mozne, ze do te M400-139 dali 533MHz treba jenom kvuli cene? (I kdyz to je asi blbost, kdyz stoji stejne)

Nemam radsi puvodni 533MHz modul vyhodit a dokoupit 2x1GB 667MHz? Zjistim podle neceho, jestli chipset podporuje 667MHz?

Zisti si aky v tom mas modul teraz, napr. sisoft sandra ti vypise presne informacie z SPD na module. Kup taky isty.
P.S. ano je mozne ze ho tam dali kvoli cene, alebo aj nie, sandra ti vypise aj informacie o chipsete, prip. aj FSB atd (skus aj CPU-Z). Vseobecne by to podporovat malo, vyssia freq. ale znamena nizsiu vydrz, ked si sa na to pytal vyssie. Viac modulov tiez znamena nizsiu vydrz. Ale nemalo by ju to drasticky ovplyvnit, tipujem jednotky percent, ale nemeral som to.

Puvodne tam byl modul "M470T6554CZ3-CD5" - viz:
http://www.ic2ic.com/search.jsp?sSearchWord=M470T65 54CZ3-CD5
Prikoupil jsem k nemu jeste Kingston 1GB DDR2 PC533 KVR533D2S4/1G a funguje, memtest prosel.
Tu novou pamet jeste muzu vymenit, proto by me zajimalo, jestli by nebylo lepsi vzit dve gigove 667MHz a te puvodni pulgigy se zbavit. Ovsem Sandra se mi na tom notebooku odmita spustit, asi koliduje s nekterym z tech predinstalovanych nesmyslu od toshiby. Zkusim jeste CPU-Z, diky za radu.

Posledna sandra blbla aj mne, u mna na doske s i945, asi to nejak vyvojari sandry posrali. Este existuje program everest home.
Ak toshiba pise ze rovnaky typ NB sa dodava aj s 667 pamatami, tak tam 667 pamat pravdepodobne pojde (ak by si vymenil obe), ale garantovat ti to nebudem, nie som toshiba :). Otazka je ci to vobec potrebujes, ono sa to moc drasticky neprejavi.