Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gaim a diakritika

Zkouším si hrát s komunikátorem gaim. Zprávy odesílám s diakritikou a příjemci nemají problém. Když komunikuji s icq a qipem, dostávám místo písmen s diakritikou nesmyslné hieroglify. Nevíte někdo, jak gaim nastavit? Určitě to bude v kódování, ale win-1250 to neřeší.

Ale taky zkoušel. Už mám za sebou:
ICQ - náročné pro počítadlo
SIM - nebyl až tak špatný, ale bez vývoje
Mirandu - konečně něco přes flashdisk - jenže - nekonečná, vyčerpávající a žasově náročná snaha ji zdokonalit, vedoucí občas i k záhubě a měnící se protokoly icq
PSI - zvláštní, ale relativně funkční - bez hlubších zkušeností
QIP - hóóóóóóódně dobrý, ale jen icq
Gaim - bez diakrititky pro příchozí zprávy, takže ...
Trillian (včera) - dóóóóóóóst dobrý a multifunkční - zatím žádné hlubší zkušenosti

(jo a taky easyicq, skype a já nevím, co ještě ...)