Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí disk nelze připojit k W7

Zdravim, myslím, že mám celkem kuriozní problém. Externí disk HP Western Digital 3,5" Simple Save (1 TB)
mi nejde připojit k pc (Windows 7 ultimate 64bit), do teď fungoval v pohodě.
Bál jsem se, aby nebyl poškozen mechanicky, jelikož je "mrtvý" ale v jiném pc/notebooku (kupodivu se
stejným windowsem) funguje naprosto bez problému. Neví prosimvás někdo v čem by mohl být problém?
Zřejmě blokuje připojení nějaký program (nebo nastavení) skoro žádný tu ale nyní nemám. Díky moc za vaše rady :)

- v tento počítač ani ve správci disku nenalezen.
- výměna USB kabelů,zásuvek nepomohla
- vyzkoušení všech slotů nepomohlo
- adaptér funguje jinde normálně
- po přeinstalování pc se nic nezměnilo

Vyber z toho disk (bude urcite normalny SATA) a zapoj ho normalne na SATA port normalneho PC. Funguje? Ak ano tak bol problem s tym USB radicom alebo zdrojom apod., zrejme studenak/blby kontakt konektora apod ked to raz ide a raz ne (ked to nebolo ani v spravci zariadeni tak to nefungovalo vobec)

Dolezite data mas mat zalohovane to znamena aspon na 2 roznych miestach sucasne.

Jinak řečeno rozmontovat ho a zapojit disk jako pevný do pc?
Toho bych se bál.. Nikdy jsem to nedělal a mohl bych to tím dodělat.
To nejdůležitější jsem měl zálohované na 2.místě,
ale HD videa o velikostech 1 minuta = 1 giga, na to nemam místo..