Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem C++ nebo C# (Hry)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký z těchto dvou jazyků je vhodný pro úplného začátečníka? (PS: Na programování her)
Dočetl jsem se že C++ je plný nadbytečných částí a že pro začátek není dobrý, avšak je nejvýkonnější a velice rozsáhlý. C# je prý zase pro začátek lepší(jednoduší), ale není tak výkonný.
A ještě jedna otázka, která konkrétní kniha je nejlepší na učení C++ a zvlášť C#?

Předem děkuji za opdovědi,
Anonym. :-)

Hry? Uff, až zvládneš programovanie na výbornej úrovni potom sa pusti do hier.
Myslíš, že je ľahké zvládnuť a naprogramovať túto jednoduchú kostru:

while( user doesn't exit )
check for user input
run AI
move enemies
resolve collisions
draw graphics
play sounds
end while

Přesně takovéto opdovědi jsem očekával...! Nepotřebuju žádné rady o tom, že první co budu umět budou konzolové programy atd..(to vím)! Každý kdo se chtěl začít učit programovat měl představu k čemu to bude potřebovat! Tím myslím, že se budu soustředit na programování her a naopak tím nemyslím, že se nebudu učit obecně všechno v nějakém tom jazyce!
Takže neházejte všechny do jednoho pytle! Děkuji!

Ano, Javu jsem zapoměl doplnit. Ta mě taky zajímá. :-)
Huh, GameMaker - ten opravdu ne v něm jsem si toho už vytvořil.. :-D I s nějakými těmi skripty.
GameMaker je sám o sobě "nástroj" na vytváření her a když už tak třeba Unity3D, CryEngine nebo Unreal Engine. Ale jám mám představu o naprogramování vlastního enginu za nějakech těch pár měsíců/let.

- Nemúzu ríct ovládám, jelikoz znám jen zaklad c++ a Qt, ale v tom GameMaker jsem to mohl i presto vyuzít.
- Na začátek, pro predstavu ten Maker není az tak spatny, i kdyz první dny, nez jsem pochopil princip a zhlédl nekolik tutoriálú, byl trochu odrazující. Moje první hra, která byla docela kompletní, byla typu Mario Brose, naposled co jsem ho v ruce, dokázal jsem vytvorit uz hru zpusob Wolf, Call of duty (1).
- Udelat vlastní énigme, klidne se do toho pust. Ale vyvoj zabere i 5 lidem i 4-6Let. (Samozrejmē te nechci odrazovat)

- Nechci odporovat, ale asi nejlepsí bude ta JAVA (treba nemá tak rychlou kompilaci, ale zase má oproti C jiné vyhody), k tomu nepíse pro jakou platformu chce hry delat, coz mi pripadne docela podstatné..
(Kdyz na to príjde, wébové hry múze delat v HTML, PHP)