Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem heslo - HDD

Dobrý den,
před 3 lety mi přestal fungovat notebook a až dnes se potřebuji dostat do disku pro určitá data. Přes externí HDD box jsem ho tedy přes USB připojil ke svému současnému notebooku, jenže se k daným souborům nedostanu, protože jsem měl svého uživatele na Windows Vista klasicky chráněného heslem, které si už po třech letech bohužel nepamatuji. Chtěl bych se zeptat, zda pro laika jako jsem já existuje nějaký způsob, jak se k datům dostat a to nejlépe jen takto přes USB, protože starší HDD je tlustší, než HDD v novém notebooku, takže ho tam nejde vložit.
Děkuji.

no možeš skusit ten terajši odpojit a v biose nastavyt bott no1. z neho ak to pojde tak použi nejaky zlepsovak ako hirens boot a to heslo ZRESETUJ su aj programi na jeho najdenie ale to trva večnost a ani to nepotrebuješ
a inak možno aj na tu chvilu ten disk zospodu vypodložit ak sa to neda zavret kvoli krytu :))

Díky za odpověď, problém je, že v notebooku nemám CD mechaniku a tak nevím, jak např. Hirens boot spustím :D. V krajním případě bych musel použít notebook někoho jiného a zatím se mi prosit známé o půjčení notebooku kvůli takové věci nechce. A vypodložit bohužel nejde, disk nejde vůbec zasunout dovnitř... Neexistuje prostě nějaký program, kterým bych se dostal do chráněné složky i přes to heslo? Díky

vytáhneš disk, přidáš do stoláku, převezmeš práva* nad nepřístupnými adresáři - a zkopíruješ co chceš.
i po 19 letech je pro lidi překvápko, že windows mají přístupová práva.

*) buď převzetím vlastnictví, nebo přidáním práv pro skupinu administrators v záložce zabezpečení/security.
pokud máš linuxový pc, nebude windowsí práva ani řešit.
a ušetříš 100usd.