Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chipset základní desky

Ahoj, mám takový rychlý dotaz.
Jaké jsou rozdíly mezi různými chipsety? Tím myslím například rozdíl mezi B85, Z87, H87?
Pokud bych chtěl procesor například i5-4570, tak jakou desku a nebo podle čeho vybírat?
Děkuji moc

Nevím jak ty ale já teda jasno nemám vůbec ty odkazy jsou sice pěkný každej si je najde u strejdy Google ale.... třeba MB Z87 a nástupce Z97 jsou určený k taktovacím CPU kvůli lepšímu chlazení napájecí kaskády a chipsetu který to umožňuje,jenže třeba stará ASUS B85M-GAMER - Intel B85 a její nástupce ASUS H97-PRO GAMER GAMING MB - Intel H97 jsou určené taky k taktování a chlazení napájecí kaskády maj stejné a jsou levnější , maj to i přímo v popisku tak jak to je?Takhle to teda chápu já, B chipset MB nízká kvalita a osazení,nejlevnější kondíky atd, H střední kvalita a Z nejkvalitnější chipset a osazení co je?Bavím se o MB ca do 4000 ne ROG apod.

No mě to jenom zajímalo nedávno jsem se tu dohadoval proč byla doporučená MB MSI B85 místo MSI H97 kde výbava i cena byla stejná tak mě zajímal rozdíl jestli je to kvalitou chipsetu a osazení MB tj B85 nejnižší kvalita osazených součástek komplet,jinak pak nevidím důvod proč vyráběli tyto dvě a neudělali jenom H81/H97