Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem se zavirovanym PC

Ahoj, potrebovala bych radu. Mela jsem kompletne vycistenej pocitac, zadny viry - od profesionala. Nahral mi tam nejaky antivirak, ale docasny, a ja nevim jak, ale po tom, co antivirak dopracoval, tak zkratka mam zas pocitac zavirovany. Jenze - nemuzu stahnout zadny novy program, asi kvuli tomu viru, nebo kvuli cemu? Nejde mi poradne spustit ani OpenOffice, prohlizec fotek, nic. Je mozne, ze je to tim? A co delat, jak mam ten antivirak stahnout a nainstalovat, staci neco ve Spravci uloh vypnout, nebo co mam delat, muze mi nekdo poradit? Nebo bude nejlepsi zase odnest pocitac k odbornikovi, at si poradi? Moc dekuju!

tak ho neinstaluj.
něco to smazalo, něco nejde spustit... úplně nulové informace. i ten adwcleaner umí report.
tobě nefunguje systém a ty místo toho instaluješ antivir - ten má jako spravit windows?

pokud sis zavirovala systém a vir/spyware/trojan/rootkit není pryč, neinstaluj další antivir. stáhni antivirové boot cd, vypal iso, nabootuj z toho a nech vyčistit disk:
livecd
rescuedisk
http://www.comodo.com/business-security/network-pr otection/rescue-disk.php

oprava systému - ne pro začátečníky:
prohlížeč událostí - protokoly windows - aplikace, systém: řešit chyby.

nebo oprava nabořeného systému - spustit cmd.exe, v něm:

sfc /scannow

v nejhorším bude potřeba opravnou přeinstalaci systému přes stávající systém, pokud máš instalační dvd.

To vis ze bych ti rada napsala, co konkretne to smazalo a co to udelalo, jenze to nevim a nevim, jak to zjistit. Kdybych to vedela, nepisu sem. Adwcleaner sice nejakej report vypustil, ale ja zkratka nevim, co s tim. Projelo mi to kompa za pul minuty, restartovalo a hotovo? Ja nevim, co tam mam zadat. System mi funguje dobre, nejdou mi jen nejaky aplikace - jako je prohlizec fotek, openoffice. To ze je to zavirovany nebo "s tim neco je" usuzuju podle toho, ze mi to jeste pred tydnem normalne slo a taky protoze mi nejde nainstalovat ten antivirak. A to jsem s tim nic nedelala.

Ted jsem nastavila obnoveni systemu do drivejsiho bodu, prohlizec fotografii uz jde, tak zkusim, jestli to jde projet tim online antivirakem. Protoze ani online esetem to neslo - tam to zas psalo cosi o spatne nastavene proxy, takze pro me spanelska vesnice. Prinejhorsim to preinstaluju, to zvladnu, protoze tyhle obnovy asi do rukou ne moc zbehlyho uzivatele nepatrej :) Ale dik za snahu. Bohuzel asi neni v mych silach poskytnout relevantnejsi informace.

oprava systému ...
prohlížeč událostí - protokoly windows - aplikace, systém: řešit chyby.

uživatel je ve střehu, všímá si chybových hlášení, ty zajímavější si opíše nebo najde.

rozdrbaný systém se neléčí antivirem. ten bývá na řadě spíš mezi posledními, pro jistotu.