Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový pc s Windows 8 - jak instalovat

Ahoj lidičky měl bych takovou otázečku, včera sem si koupil novej noťas ke kterýmu byl i W 8 64Bit, ale dnes už se prý nedává ani instalační DVD a ani CD-Key , ale případný formát se dělá nějak přímo přes stránky Microsoft.com , ale ať studuju jak studuju nedaří se mi na to přijít. Jelikož je tady těžce na prd rozdělen disk a byl to poslední vystavený kousek takže je i relativně zaprasený tak bych to chtěl naformátovat dřív než do toho začnu cpát programy atd, ale nevim si rady kde to na Microsoft.com mam najít, případně jestli to vůbec přes Microsoft de i s naformátováním HDD ,

Předem děkuji za radu.

Více než vřele lze doporučit vytvoření zálohy (tzv. image). Zdarma je k tomu účelu Clonezilla. Zálohu uložit např. na DVD a externí disk. V případě pozdější potřeby provést obnovu bez nutnosti vznášet a řešit podobné dotazy jako tento.
Ideální je vytvořit zálohu před prvním spuštěním OS.

Asi jsi mě přesně nepochopil já nepotřebuju zálohy, já potřebuju nainstalovat win 8 PŘÍMO ZE STRÁNEK MICROSOFT jak mi bylo řečeno na technické podpoře od prodejny kde byl notebook zakoupen. Mě jde o to jestli někdo neví jak se instalujou win 8 ze stránek microsotftu a ne jak se dělaj zálohy.

Každý notebook má dnes nějaký recovery oddíl na disku, ze kterého se případně instaluje systém. Recovery procedura se zahajuje při startu počítače nějakou klávesovou zkratkou, která je závislá na typu notebooku. Takže to chce pohledat na googlu klávesovou zkratku pro tvůj konkrétní notebook. Na microsoft.com nic není, ani se přes něj nedělá žádný formát, to jsi kde slyšel?

Dobrý den,

děkujeme za Vaši zprávu. Celková doinstalace se již neprovádí přes CD, ale přímo na webových stránkách Windows. Klíč a Cd se jž nepřidává k výrobkům. V případě, že by jste potřeboval ještě poradit, kontaktujte nás ať už přes email, nebo přes telefon 810 396 753.
Děkujeme za pochopení.

Takto mi byl odeslán email, když jsem se technické podpory obchodu ptal na CD a produkt key.

Mia a Jirka tě dobře vedou. Vědí o čem to je. Neuvědomil jsem si, že je to rozvorané. stejně před provedením recovery raději provést zálohu. Matně si pamatuju, že snad u Lenova byla možnost vytvořit recovery DVD přímo v OS. Nejsem si však jistý, zda na to nebyl pouze jeden pokus.
Takže když to shrnu, raději zazálohovat všechny oddíly tak jak jsou v mazarastěném stavu a pak pokusovat. Možnost obnovit vše zpět ti nikdo nevezme. V lepším případ zálohu nebudeš potřebovat. Zálohuj nejlépe na externí disk. Až budeš mít provedené recovery, tak klidně zaváděcí a recovery oddíl od výrobce můžeš vymazat (mívá HP a pod.). Zálohovat, zálohovat, zálohovat!
Pokud be ses v tom ztratil, zkus zavolat do autorizovaého servisu. Někdy jsou ochotní poslat recovery DVD zdarma, někdy je to zpoplatněné.