Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnova systemu windows 8.1 z recovery menu

Dobrý den mám problem na notebooku Asus x55c.(byl zde originalni predinstalovy Windows 8 po upgradu na 8.1 .
zacal po nejake dobe odchazet windows 8.1,(sekal se a neprijemne byl spomaleny),tak sem se rozhodl vratit vse do puvodniho stavu pres kavesu F9 a pres bod obnoveni ho obnovit,ale ouha nejdeto a pise me to " pocitac se neda obnovit do tovarniho nastaveni.Chybi pozadovany oddil jednotky.".... bohuzel sem prisel i o ten sekajici se win co tam byl..nastval sem se a zajistil sem si kopii win8,zkusil sem v menu kde vybirate kam novou kopii nainstalovat ,tak sem z formatoval disk kde byl origo win 8.1..... ve snaze ze na cisty disk pujde dat nova kopie windows.... bohuzel sem opet neuspel a z hlaskou ze "na disk nelze instalovat kvuli "stylu oddilu ze je ve formatu GPT".....jinak sem nechal na disku puvodni oddily kde jsou oddili s nazvy :
jednotka 0 Oddil 1: SYSTEM velokost 300 MB a volne misto 238 MB typ Systemovy,
jednotka 0 Oddil 2: Recovery velokost 600 MB volne misto 274 MB typ Obnovení
jednotka 0 Oddil 3: velikost 128 MB volne 128 MB typ MRS(vyhrazene)
jednotka 0 Oddil 4: Velikost 279 GB volne 279 GB typ Primarni (tady byl puvodni win pred formatovaním)
jednotka 0 Oddil 5: Velikost 350 MB volne 58 MB typ Obnovení
jednotka 0 Oddil 6: Velikost 398,2 GB volne 398MB typ Primarni (tento disk slouzil jako datovy disk "hry,hudba adt..")
jednotka 0 Oddil 7: Restore Velokost 20GB Volne 10,6 GB typ Obnoveni
Prosím poradte jak mam nainstalovat Windows z recovery kdyz to nejde pres kavesu F9,nebo jakoukoli radu ohledne noveho nainstalovani Windows.pred mooc dekuji za kadzou radu nebo nazor, dekuji Mira

Tohle to napsalo pri stisknuti druhe volby u prvni sem se dostal do instalacky winu .... stejne sem nepokreocil skrz to GPT.... ted sem skusil tu treti moznost a zkouselo to obnovovat (furt to stejny dokola a bezvysledne proste se to nedokaze obnovyt)a 4. moznosti vstoupim do biosu :( tam nic o bootu v GPT neni :( no v biosu je priblizne toto viz. fota
Dik moc za rady :)

::)