Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Spustí se pouze BIOS.

Dobrý den. Notebook Asus K55sv,v záruce byl v servisu,byla provedena výměna základní desky. Posílal jsem ho bez HDD,který na jiném pc funguje.Ntb přišel opravený,ale po vložení HDD nejde spustit nic,pouze BIOS.HDD je v Biosu vidět,ale nemám nikde možnost spistit alespoň bootování.Ani z HDD,ani z CD. Máte někdo tušení,kde je zakopanej pes? Díky za každou radu. Win 7 64bit.

monitory dnes mají rozlišení 1.5-2mpx. možná je dobře, že se ani registrovaným uživatelům nepodaří protlačit 5mpx .bmp fotku.

od časů uefi biosů je jejich nastavení občas výzva "kam ten retardovaný výrobce své bůhvíjak pojmenované nastavení zase zašil"? pámbůh nám nadělil volno, využij ho brouzdáním v biosu. když tam není boot order, tak není.

Po restore defaults musis dat save and exit a pozret si to znova. Na poslednej obrazovke by mal byt uvedeny.

Disk sice je zdetekovany ale nemas ho v boot options, co moze byt sposobene bud tym ze pre AHCI je extra OPROM (skus prenastavit SATA mode na IDE), alebo mas tam nieco blbo zapojene a komunikacia s diskom (citanie sektora 0 apod sa nepodari), alebo je vadny samotny disk (citanie sektora 0 apod sa nepodari).

P.S. este sa pohraj s nastavenim UEFI boot, fast boot apod ak to tam najdes. Ptz tvoje Win mohli byt nainstalene v UEFI mode a potom ostal bootzaznam v starej doske. Novy bootzaznam sa da nejak z instalacky spravnych Win volbou opravit bootovanie, alebo tak nejak.

Zdravím. Tak problém je vyřešen!! Ještě mě včera napadlo hodit dotaz přímo na ASUS a dnes mi přišla odpověď:

Dobrý den,
Dekujeme,ze kontaktujete ASUS zákaznickou podporu.
Jmenuji se Mirek a budu vám asistovat
V BIOSu v sekci "Boot" zapnete polozku "Launch CSM" dale v sekci "Security" vypnete polozku "Secure Boot Control".
Nasledne lze bootovani nastavet klavesou ESC ihned po zapnuti NB.

No,tak jsme zas o něco chytřejší. :-)

Tymto sposobom ale bootujes v normalnom mode a ne UEFI mode. Ty mas ale GPT tabulku oddielov, co sa v normalnom mode obsluhovat neda, takze s tym podla mna bude problem. Ak ziaden problem nemas tak OK tie Win si tam mal teda nainstalene hodne divne (to tam instaloval kto?)

Spravne riesenie by bolo nabootovat instalacku v UEFI mode a obnovit UEFI boot zaznam, co som aj 3x pisal (pisal som aj ze mas pohrat s UEFI bootom a ne UEFi bootom, stacilo keby si si to dal do google a vedel by si jake nastavenia s tym suvisia. My ti na obrazovku nevidime ze si mal vypnute CSM).