Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač se startu retartuje

Prosím o radu.
Mám starší PC s Win XP. Teď se mi začal po startu samovolně pořád dokola restartovat. Po zapnutí naběhne plocha a začnou se spouštět jednotlivé programy - většinou ale nestihne naběhnout ani třeba antivir a počítač se restartuje. A tak pořád dokola. Do nouzového režimu naběhne v pohodě.

Prosím pomohli byste mi jako laikovi zjistit možnou příčinu?

Omlouvám se za zkomolený nadpis, píšu ze starého notebooku, kterému značná část kláves nefunguje.

K věci:
PC starý přes 10 let (možná 11 nebo 12), zdroj se měnil jednou, už je to delší dobu - třeba 6 let?

PC jsem otevřela, absolutně tomu nerozumím, ale nějaký prach v něm je, větráček - lopatky ucpané nejsou, ale za nimi je mřížka a v té nějaký prach je.

Kondenzátory jsou kde?

Na software se vrhnu hned jak dokončíme prohlídku hardware. :-)

5c0f5872a1

záleží, co je uvnitř za desku a procesor: http://cz.msi.com/product/mb/PM8MV.html#/?div=Deta il
větev 12V toho zdroje dává jen ubohých 12A - už delší dobu se pc napájí hlavně z této větve, u tebe jen 144W.
něco vezme přímotopný procesor p4, něco grafika, něco disk a cd - a zdroj nestíhá.

podle fotky nejsou čepičky kondenzátorů kolem procesoru nafouklé, ale prach mezi žebry chladiče nějaký je. oddělal bych plastový držák ventilátoru a vysál to.

ovšem viníkem bude nevyhovující 140wattový zdroj.