Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program na spracovanie SQL

Chcem sa spýtať na nejaký jednoduchý SQL analyzér. Jedná sa o to, že povedzme mám (alebo si vytvorím nejaké tabuľky) a chcel by som spracovávať SQL príkazy pomocou tohto programu, aby som videl, čo vznikne. Niečo podobné som nedávno videl. Naľavo bol nejaký panel s povedzme, že nepodstatným obsahom a napravo bol priestor rozdelený na dve časti. V hornej sa zadávali SQL príkazy a dole sa zobrazoval výsledok spracovania, prípadne chyby. Ak bolo zadaných viac príkazov, tak sa zobrazili všetky výsledky pod sebou v paneloch. Dal sa zobraziť aj jediný príkaz, ktorý sa označil a potom sa spracoval. V hlavičke okna bolo niečo ako SQL <niečo> Analyzer. Presnejšie to popísať neviem. Ide o to, že takéto veci sa dajú robiť aj v Delphi, ale toto je program určený len na toto a ohsahuje aj krásne spracovaný help k SQL. Viete, čo to bolo zač? Prípadne niečo podobné. Hlavne nech je to voľné.

//Keď som to hľadal cez Google, vyskočili na mňa odkazy na úplne iný program a platený, preto sa pýtam, lebo možno niekto z vás to pozná a vie o čom hovorím.

K Delphi (6) se dodává "SQL Explorer" pro BDE. Jinak podobné programy existují nativně pro konkrétní databázové stroje - Query Analyzer pro MSSQL, PLSQL Developer pro Oracle atd.

Existují samozřejmě různé free /placené Query Analyzery pro ADO/ODBC, ale většinou pochybné kvality. Docela dobrý, i když hodně jednoduchý je plugin do Total Commanderu "ADO Data Sources"

Á, zastánce slabých a utiskovaných....

Kde vidíš jízlivost? Upozornil jsem na nedostatky v jeho dotazu a konstatoval, že nemohu odpovědět.
To si mám jako pamatovat u každého jeho OS, když ho náhodou ve světlé chvilce uvede v nějakém ze svých dřívějších threadů?

..ale i tak se da poradit.

Opravdu? Poradil jsi mu cosi pro MySQL a Oracle ... to jsem velmi zvědav, nakolik ses trefil a tvoje rada byla užitečná. Já mám rád totiž věcné rady, ne hádání.

Windows. A DB? To je vlastne jedno, ide mi o všeobecné SQL.

Takže nebudeš protestovat, když ti poradím něco, co běží jenom pod Windows for Workgroups a funguje jen nad MS SQL 6.5 a nižší?

PS. on ten query analyzer musí nějak komunikovat s tím db strojem. A nic jako "ANSI SQL database engine" neexistuje.

hlavne kompatibilita s Delphi

S Delphi je kompatibilní kdejaká databáze, třeba Informix nebo zmíněný Oracle. Ty asi budeš doma těžko instalovat, nebo ano?

...aký balík SQL k tomu doinštalovať.

To jsi dobrý, vybírat si DB podle toho, pro kterou zrovna seženeš SQL Analyzér. :-?