Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aky operacny system zvolit do starsieho ntb. ?

Zdravim vas vsetkych poradakov. Mam tu starsi lenovo ntb s procesorom Intel Celeron M 430 @ 1.73GHz, HDD 60GB, grafiku to ma nejaku Intel 945GM, RAM ma 1GB + 512MB. Chcel by som don nainstalovat operacny system a pouzivat ho na beznu kancelarsku pracu (office, internet, film+hudba a pod.). Mam tu poruke windows xp home a windows 7 home. Ktory by ste mi odporucali zvolit a preco ? dakujem

Okej dam na vase rady a ak budem mat trosku viac casu nainstalujem win xp home. preto som sa pytal lebo nemam na experimenty velmi cas a ani sa na to necitim velmi.
Inak este par podotazok, ak tam budem mat xp home, mozem ho nechat tak ako je nainstalovany aktualizovany, alebo v ramci setrenia vykonu by bolo dobre nejake funkcie alebo sucasti vypnut, pripadne ktore ?
Odporucate mi tam nainstalovat adobe flash ? myslim ze videa na youtube by bez toho ani nesli alebo ? a co napr. java ? pripadne ktore nevyhnutne sucasti doinstalovat a ktorym sa vyhnut ? dakujem

Ja som v XP nastavoval okamzite vzhlad Windows classic (to je to hranate sede), menil ponuku Start na classic, a v ovl.panley - system som vypinal body obnovenia (nech nezere miesto na C) a v karte vykon som nastavoval optimalizovat pre vykon nech vypnem zbytocne animacie nezmyslov v GUI. Ked uz tam budes tak mozes aj nastavit virtualnu pamat napevbno napr. min=max=1024MB nech to furt nemeni velkost pagefile. A ovl.panely-zvuky nastavujem na ziadne.
Nemusis tam nic vypinat ani doinstalovavat.
Flashplayer si doinstalujes ak budes potrebovat (napr. youtube apod), idealne pouzit FF a nastavit v nom u flash doplnku "vzdy sa pytat" nech to nespusta hned vsetky flash reklamy.