Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM, má smysl koupit další operační paměť ?

Zdravím.. Tak cca před 3 měsíci jsem si do počítače zakoupil 4GB RAM. Bohužel jsem počítač nesestavoval já tak jsem nevěděl že v počítači mám Dual-Channel 2x2 GB, takže se mi koupě moc nevyplatila.. Nejdříve jsem nevěděl proč mě počítač nejde zapnout a až potom jsem se dozvěděl že v podstatě všechny sloty jsou zaplněny. Musel jsem jednu Dual Ramku odstranit a dát tam tu novou. A otázka zní.., když si koupím ještě jednu stejnou 4GB Ramku, snesou se mi 2 "normální" Ramky z jednou dual ?

Předmět Autor Datum
Abys využil výhody (zvýšení výkonu o pár procent) dual channelu, mají být v obou kanálech stejné pam…
jirka44 07.05.2014 15:57
jirka44
Neexistuje ziadna "dual RAMka" ani "nedual RAMKa". Normalny clovek si dava RAM po paroch aby vyuzil… poslední
MM.. 07.05.2014 16:25
MM..

Neexistuje ziadna "dual RAMka" ani "nedual RAMKa".
Normalny clovek si dava RAM po paroch aby vyuzil vyssiu priepustnost pri dualchannel. Ked ti pocitac nesiel zapnut tak but RAM je vadna alebo si to skombinoval nejak nekombinovatelne (vid manual k zakl.doske tabulku ktora hovori nieco o jednostrannych a dvojstrannych moduloch, a o poradi obsadzovania RAM slotov), alebo ta tvoja RAM bola vadna alebo mal slot zasvinene kontakty apod.

Nikto nechape co za RAM vlastne mas, ale mozes pouzivat aj 2x2 + 4GB, ak ti nevadi ze to nepojde v dualchannel. Vsetky sloty tym zaplnene urcite nebudu, 3 < 4.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru