Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Flash disk spadl do vody

Dobrý den,
dceři se podařilo hodit otevřenou flasku do čaje, máme tam všechny fotky, co bychom mohli udělat? Na topení? Na sluníčko? Je reálná šance, že po vyschnutí bude aspoň chvilku fungovat, abychom mohli fotky přesunout? Jak myslíte, že dlouho máme počkat, než to zkusíme zapojit do PC, abychom nezkratovali. Máte někdo zkušenost? Díky, díky, jsme zoufalí. Romana

Ahoj všichni, všem Vám moc děkuju za rady, některé jsem přečetla se spožděním, takže jsme stihli flashku sušit na přímém sluníčku, poté na roztopeném radiátoru (z vašich rad už teď samozřejmě vím, že to byla chyba), po přečtení už jsme nechali jen volně na stole, počkali den a zkusili, dopadlo to dobře. Bohužel manžel odmítl opláchnutí, tak to aspoň přehrajeme na jinou flashku, dokud funguje, něco máme v PC, něco máme na CD, ale to jsem slyšela, že časem prý se taky ničí, tak nevím kam uložit nejspolehlivěji. Jednou za dva roky cca necháváme aspoň ty nejhezčí fotky vytisknout. Jste všichni super, že takhle zadarmo ve svém volnu poradíte, DÍKY!
Romana

Nejspolehlivější uchování je dneska na externím harddisku. Důležité věci samozřejmě zkopírované 2x a uložené na dvou fyzicky různých místech (např. doma a v práci, doma a u příbuzných atd.) z důvodu krádeže či živelné pohromy.
Flashky nejsou medium určené na zálohu! Jsou určené jen k přenášení dat.