Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Porovnání foťáku mobil vs digitál.

Potřeboval bych poradit. Mám mobil za 11000 kč kde je fotoaparát 8 Mpx. Pomůžu si když koupím digitální fotoaparát který má 20 Mpx? 49bhol9c9 Stojí ale jen 1899 Kč. Pomůžu si tím? Mám 2 otázky:

1. Budou fotky z fotoaparátu kvaliznější než z mého (8 Mpx) mobilu? I když stojí fotoaparát o cca 9000 Kč méně?
2. Na mobilu udělám na jedno nabití přes 900 fotek. Kolik se tak udělá fotek s digitálním fotoaparátem na jedny baterky nebo nabití?

Děkuji za odpovědi. Snad sem tato otázka patří.

Na tohle není moc lehké odpovědět. Rozhodně se neřiďte počtem megapixelů, který kvalitu výsledné fotografie neurčuje. Víc megapixelů rozhodně neznamená kvalitnější fotku a 20 MPx je foťáku za dva litry spíše ke škodě.

Porovnávat oba modely si netroufnu (mobil jste neuvedl), ale obecně: Za dobrých světelných podmínek bude telefon fotit obstojně, s horšími podmínkami bude výrazně vyhrávat "obyčejný" fotoaparát.

Dobry "fotak" okrem megapixlov robi hlavne kvalitny objektiv. Do mobilu objektiv s 9-tymi sosovkami nenarves.
Okrem toho cim viac megapixlov pri rovnakej velkosti chipu, tym vacsi sum v obrazku (jednotlive bunky su mensie a menej citlive na svetlo).

Ked nefotis na billboard, tak 8Mpx staci aj na pripadne vyrezy.
Vacsina ludi stejne netlaci foto na A3, ale pozera na TV, monitore, no a FullHD ma len 2Mpx, na co 20Mpx.

Dobrou fotku dělá oko a invence fotografa, zbytek udělá Photoshop. Říká se, Josef Sudek chodil na jedno místo měsíce, aby byly obláčky, stíny a odrazy v oknech na správném místě. A dnes už to udělám za chvilinku na PC.Rovněž se traduje, že jeden fotograf vyhrál soutěž "za uvědomělé užití rastru" a ona mu ho udělala malá dcerka kartáčkem na zuby když sušil film. A dnes se převádí barva na "uměleckou" černobílou, přidává se šum a mistři to hodí do sepie ať to má atmosféru. Takže pokud má fotka "duši" tak bych šum neřešil. (Není li to reklamní fotografie)

Pomůžu si když koupím digitální fotoaparát který má 20 Mpx? Stojí ale jen 1899

Nepomůžeš si, protože foťák za necelé 2 tisíce s rozlišením 20MPx bude sračka. Maličký snímač, kterému těch 20MPx přinese jen šílený šum. K tomu si přidej plastové čočky...

Kompakty mají malý snímač a velké rozlišení (od 10Mpix)je jen špatně, zvyšuje dost šum. 20Mpx se hodí maximálně v zrcadlovkách s velkým snímačem. Dnes víc zaleží na velikosti snímače a optice než na megapixelech. ysoké rozlišení je jen tahák jak něco prodat.

Každopádně si pomůžeš.
Možnost stativu, rozhodně lepší snímky při špatných světelných podmínkách,při určitých druzích scén, např. sport, noční, makro, mechanický zoom, rychlejší a pohotovější ovládání,a hlavně filmování v dobré kvalitě (HD je dnes standard)..
Diskuze nad tím, jestli je lepší plastový objektiv v telefonu, nebo kompaktu je .......rovněž řešit aberaci, šum a další je mimo záměr uživatele.
Z dotazu si ale dovoluji usoudit, že v tomto případě bohatě stačí telefon.
K rozdílu v cenách - u kapesního počítače s možností telefonovat je fotoaparát pouze přidanou hodnotou. Např. tvůj telefon by bez foťáku stál snad 9000,- a ty dva jsou za foťák, čili cena stejná.
K výdrži - záleží na fotoaparátu, použití blesku, kapacitě baterií, nebo akumulátoru.
Chtít udělat na jeden zátah 900 fotek by chtělo konzultaci s psychiatrem.:-D
Edit - teď jsem se podíval na obrázek o čem je řeč a trefil jsem se.:-D

Dejte sem pár mobilních fotek, ať to můžeme posoudit. Jak ten mobil natáčí videosekvence? Někdy krátké video (například na téma "Tak jsem se ubytoval v hotelu, takový mám pokoj a tohle vidím, když koukám z okna" s vlastním komentářem) vypoví víc než deset superkvalitních fotek. Třeba můj mobil (pravda, přístroj z roku fünf) dělá pro moje potřeby celkem ucházející fotky, ale video nic moc.