Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který ze tří mobilů

Dobrý den,
chci si koupit nový mobil a už jsem se v tom ztratil. Jelikož mám trochu guláš v porovnání různých výrobců procesorů a tím pádem srovnání jejich parametrů, podařilo se mi úžit výběr na cca 3 kousky a to Aligator S5000 - asi čína (?), ale s českým zastoupením, nejlepší parametry a údajně odolává dobře vodě, líbí se mi nejvíc. Další je GIGABYTE GSmart Guru G1 - nemá LTE (v mém bydlišti ještě není komplet 4G), absence NFC nevadí, nevím zda je 32 GB paměti dost, protože nejde rozšířit pomocí karty, cena je nejlepší. Posledním kouskem je PRESTIGIO MultiPhone 7500 - hodně podobný předchozímu, nemá gorrila glass.

Děkuji moc za radu
Změna předmětu, původně: Která ze tří mobilů (Kráťa)

Ja bych si radeji vybral telefon primo v Cine, pripadne od ceskeho prekupnika, pokud z nejakeho duvodu nechces nakupovat u cinana.

Vubec nechapu proc resis ceske zastoupeni?

No a pokud chces nakupovat v ceskych zavedenych obchodech, tak bud neco od Lenova, napriklad na CZC se da koupit nebo:

http://www.czc.cz/xiaomi-redmi-hongmi-cerna/141444 /produkt

Jinak kdybys trval na jednom z tech tri vybranych, tak nejvic bych veril Prestigiu.

Ale obrovska vyhoda mobilu od Xiaomi je, ze oproti mobilu od Gigabyte je velmi mala pravdepodobnost, ze pujde za 14 dni na reklamaci. Mimochodem co jsem videl testy toho GSmart Guru G1, tak fotak naprosto nepouzitelnej, zase neco v Gigabyte domrsili, jak typicke. Hardware neni vse!

S koupí online přímo z Číny mám docela strach. Bratránek takhle koupil Lenovo a bylo to úplně jiné Lenovo, než co koupíš např v czc. Hnusné zpracování, mizerný displej atd. České zastoupení a česká distribuce zajistí kvalitu a servis. Pokud ne, tak to lze do 14 dnů lehce vrátit. Díky za tip na Xiaomi - rád bych ale RAM raději 1500+ MB

České zastoupení a česká distribuce zajistí kvalitu a servis.

Tak to je nejaky sen. Kvalitu fakt ne a servis ti rekne, ze to je nereklamovatelny - vniknuti nezname kapaliny.

lze do 14 dnů lehce vrátit

Ano, reklamace do Ciny je sice tez mozna, ale zdlouhava a hlavne platis minimalne jednu cestu, takze se to prodrazi.

V solidnich cinskych obchodech koupis presne to co si objednas!

Bohuzel ponekud drazsi, ale jeden z nejlepsich mobilu soucasnosti:

http://www.czc.cz/xiaomi-mi3-64gb-cernostribrna/13 8578/produkt

Čau. Aligator S5000 má úložiště 16GB ale vysoký výkon procesoru 1 700 MHz. GIGABYTE GSmart Guru G1 má velké uložistě 32GB výkon procesoru 1500 MHz. PRESTIGIO MultiPhone 7500 má to samé jako GIGABYTE GSmart Guru G1. Podle mně si vyber buď PRESTIGIO MultiPhone 7500 nebo GIGABYTE GSmart Guru G1. Osobně bych si vybral GIGABYTE GSmart Guru G1, super dizain + hardwer. :D

Vykon procesoru uz se nejakou dobu naprosto neurcuje podle frekvence!

MTK6589 (Gigabyte, Prestigio) je rok stary procesor - ctyrjadrovy.

MTK6592 (Aligator) je novy procesor - osmijadro, v benchmarcich az o tretinu vykonejsi.

Presto bych Aligator nebral, velmi pochybna znacka, ale tim nevylucuju, ze se jim zrovna tento model mohl povest, nevidel jsem ho.

Až budeš mít v ruce svúj v poradí búhví kterej mobil, až budeš mobily co dostaneš k paušálu rozdávat tomu kdo Te požáda z rodiny, nebudeš je chtít, protože Te bude otravovat si nanovo prirazovat melodie ke kontaktúm, znovu nastavovat profily, potom pochopíš, co je dúležité a co né

.... :puff:

K cemu je dobre ctyrjadro nebo osmijadro v telefonu netusim, nejspis to potrebuje Android... :) ja mam funkcni dvoujadro za 3000, ochranu skla proti poskrabani a dohromady mohu mit 72 GB pameti. LTE zatim zbytecne, reproduktor a sviznost se vyrovna i S5. Za zbytek penez, ktere chces do telefonu investovat jsem si dokoupil kryty, drzak do auta, autonabijecku atd..a jsem vice nez spokojeny. To se preci od telefonu ocekava :)

Zase vyčtelinky. Prosil bych autora o fotku s daným aparátem v ruce, ať vím že ví o čem hovoří.:-D
Výdrž - stačí nevypnout WIFI, Neseřídit intenzitu osvětlení a další .... a výsledky budou diametrálně jiné.
Rychlost - trapné testy dvou telefonů vedle sebe a dostávat poluce když je jeden o zlomek vteřiny nastartován dřív než druhý. A rychlost vrtění ikonami v 3D :-D

Zatím se kloním lehce k Xiaomi. Napadla mě ale trochu hříšná myšlenka a to Nokia s Win 8. Bratránek má Lumii 1320 a už by Androida nechtěl údajně kvůli lepší stabilitě a nižší náročnosti na hardware v případě Win 8. Docela mě tahle varianta nahlodala, protože náročné hry nějak nehraji, spíš bažím po dobrém větším displeji, použitelné navigaci, výdrži (zmíněná Lumia má 3400 mAh!)

Je to nesmysl, myslim teda:

už by Androida nechtěl údajně kvůli lepší stabilitě a nižší náročnosti na hardware v případě Win 8

Android sam o sobe na hardware nijak narocny neni, nakonec rozjel jsem ho i na Omnii II, coz je nejaky ARMv6 puvodne s WM6.5, coz byl extremne nenarocny system, ktery bohuzel MS zabil. Ale tam uz to vyrazne trhalo, na dnesnim HW nema problem stejne jako WP, ktery nijak hardwarove slabsi pozadavky nema. Cely problem je v tom, ze Android je otevrena platforma a nekteri vyrobci ho naprosto domrsi, coz ale neni pripad Xiaomi.

Nerikam ale, abys nesel do Lumie s WP8, pokud ti nevadi mensi pocet aplikaci, hlavne teda her a rovnez napriklad ne kazda banka ma pro WP svoji mobilni aplikaci. Musis proste zjistit sam, co hlavne vyuzijes a pocitat s tim, ze WP neni moc rozsireny system, proto i tech aplikaci je mene.

Lumii mohu jen doporucit. Mimochodem s prichodem Windows Phone 8 bude telefon jeste zajimavejsi. A POUZITELNYCH aplikaci je stejne mnoho na WP i Android. WP je skutecne vyborne vyladeny, nic zbytecneho. Vse funguje, dela co ma a to se o Androidu neda rict..velkou vyhodu vidim napriklad v aktualizacich, vsechny modely maji jeden system a tim padem mohou jednoduseji system upravovat. A lze jednoduse zjistit co bude noveho. U Androidu me mrzelo, ze jsem nevedel co bude a za rok se na aktualizace vyprdli. WP pusobi na urovni