Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem propojení notebook - PC wifi router?

Zdravím a prosím o radu.
Chtěl bych připojit internet od UPC.
Jejich technik tvrdil, že používají adresu MAC( to znamená, že se nahlásí ta z routeru).
Mám stolní PC a notebook se zabudovanou wifi. Půjčil jsem si router wifi, který má vstup wlan - tam asi dám vstup netu, a pak další čtyři přípojky - tam zapojím stolní PC.
Jak mám nastavit síť, ať se vidí notebook s PC?
Dík za tip.
PS:Je to bezpečné, aby se mi na to někdo nenapíchnul?

některé* routery umí nastavit ručně/klonovat automaticky mac adresu jednoho z připojených pc, tak že podle mac adresy jejich slavné upc nepozná zda máš připojený jeden pc nebo domácí síť

*) jestli je to většina nebo menšina nevím, zas tolik jsem jich nekupoval

krámy za routerem na sebe uvidí, jen sdílení disků v místní síti budeš muset povolit na jejich firewallu, ten zabudovaný v routeru filtruje jen přenos wan-lan.

počítačům můžeš nechat nastavení sítě dhcp a toto dhcp zapneš v routeru, to je nejjednodušší, stačí pro připojení na internet.
pro sdílení disků je pohodlnější mít statické adresy, pak ale musíš na routeru a na pc správně nastavit hodnoty od upc. pokud ti nedá žádné hodnoty protože je taky přiděluje z dhcp, jde to taky nastavit v konfiguraci wan tvého routeru.
jen bych si zkušebním přímým připojením pc (se správnou mac adresou:) a výpisem ipconfig -all zjistil adresy dns serverů - ty bych na tvých koncových pc vyplnil ručně, ale není podmínkou.

zabezpečení wifi se tu popisovalo hafokrát, vpravo máš vyhledávání.