Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dva PC na jeden monitor

Dva PC na jeden monitor - v souvislosti s přechodem na nový OS jsem si koupil nový PC, protože na tom stávájícím PC s XP mám jeden starý prográmek, kterého se nechci zbavit a který na osmičkách nejede.Dá se to vyřešit tím, že bych oba PC zapojil do jednoho monitoru? Mám tam dva konektory jeden dsub a jeden dvi, čili si to představuji tak, že jeden PC zapojím do dsub a druhej do dvi a na monitoru si přepínačem přepnu vstupy. A v souvislosti s tím mám druhej dotaz, lze tzo vymyslet tak, že by oba PC běžely zároveň bez toho, že bych musel vypínat(přepínat) výstupy, pouze bych zminimalizoval jeden PC a zmaximalizoval druhej (podobně jako v počítačích minimalizujete a maximalizujete různý stránky, na kterých jste)? Děkuji.

Já bych vám ten program klidně přepúoslal, ale mám obavy z autorskejch práv, prostě XP (prý) v sobě mají ještě dosovský střeva a osmičky je nemají, takže je potřeba "nějakou" úpravu )kámoš z kropužklu neví, protože u toho nebyl, když mu to synátor upravoval) a tewnhle ten program prostě ta dosovská střeva potřebuje...

Moc děkuji za odpovědi a zeptám se ještě možná hloupě - pokud teda vytvořím virtualbox, lez do něj normálně zkopírovat data ze starého hdd včetně instalovaných legál xpček bez nutnosti jakékoliv instalace? Mám tam pár programů, které bych tak nemusel instalovat do nových osmiček - pokud by to takhle šlo, budu rád :-) a ještě jeden dotaz - v ceně nového pc je antivir norton internet security, na starém mám ale free avast, budou tyhle dva antiviry spolu kamarádit nebo si holt budu muset vybrat?