Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké PC na video?

Plánuji koupi nového PC, chci s ním stříhat video, upravovat fotky, apod.
Hry nehraju, jen práce s multimedii.

Můžete poradit jestli AMD nebo Intel, jakou desku, grafickou kartu, jestli je nutná investice do dvoujádra nebo stačí jednojádro, jaké paměti (DDR2 667 nebo 800) ?

Prosím všechny, co mají zkušenosti se střihem digitálního videa, poraďte.

Vykon CPU neni az tak dulezity (dobre, je, ale neni na prvnim miste). Chce to hlavne hodne RAM (dle pouziteho softu, ale IMHOJ 2GB je optimum) a velke, a hlavne RYCHLE disky (SCSI, SATA2, hodne otacek). Takovy podobny stroj jsem skladal a pouzil jsem tohle: Gigabyte GA-965P-DS4, Core2 Duo 6300, Geil DIMM 2048MB DDR II, Western Digital Caviar SE16 WD4000KS, Asus EN7600GS Silent/HTD 512MB plus bizuterie (DVD palidlo LG, petistovku zdroj od Asusu, tichy heatpipe chladic na CPU,...). Uzivatel trval na tom, ze si strihovou kartu poridi sam, takze nemuzu slouzit typem. Asi tak.

s tymto ale nesuhlasim pokial grabujes video v pc je jasne ze musis mat rychly prisun a zapis dat
najlepsie dve stripe polia z rychlych diskov ale bez silneho CPU moc rychlost diskov nema vyznam
Ak mas prisun a odchod dat rychlostou az 130 MB za sekundu co ine ma byt silne ak nie CPU aby to stihlo spracovavat?
(teraz neriesime HW encodery)

quad sme este ani nevideli.... ale teoreticky vyuzitelny bude pokial mas pustene 2 pass enkodovanie ktore vytazi uplne dve jadra...
ono stale nie su aplikacie ktore dokazu vytazit 4 jadra naraz ale encoding ti v pohode vytazi dve... ostatne su do foroty :-)

ved uvidime
silnejsie CPU ako c2d 6600 by som nedaval vykon uz potom nerastie umerne s cenou