Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém pri inštalácií Windows 8 - zlý typ disku (?)

Zdravím,
prosím vás o radu ohľadom chyby, ktorá ma zaskočila pri výbere disku kde sa má nainštalovať Windows 8.1. Kúpil som si notebook s freedosom a inštalujem windows.

Windows sa na disk nechce zapísať pretože, citujem:
Systém Windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk má tabulku oddílú MBR. V systémech EFI lze systém Windows instalovat pouze na disky GPT.

Systém Windows nelze nainstalovat na toto místo na pevném disku. Systém Windows musí být nainstalován v oddílu naformátovaném jako NTFS.

Prosím Vás, čo s tým mám urobiť?

Veľmi pekne ďakujem za prípadnú pomoc.

OK takže maš tak teraz ked sa ti tom zobrazi disk tak všetky oddieli spoj v jeden celok aj s timi drobnymi
hlavne na začiatku a ako celok sformatuj volba ntfs /4Kb alebo už neviem ako to piše 4096b a potvrd vykonanie ulohy ,ak maš dobre inštalačku na to usb tak ti to pojde,ale aj v nej potom daš sformatovat disk znova a o zavadzač sa postara sama, ty si maximalne rozdel disk na C-system D-data a ja mam aj svoje recovery a tam mam bit zalohu :))