Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada ohledně PC a ceny

Dobrý den. Mám takový dotaz ohledně toho, že si chci koupit nový PC ale nevím jestli je na svůj výkon drahý nebo naopak levný.
Jedná se o tento PC: http://aukro.cz/pc-amd-a8-5600k-4gb-500gb-dvdrw-40 0w-i4232725856.html
Vím že je z Aukra, ale prodejce je ověřený, už jsem u něj i několikrát něco kupoval a žádný problém.
Můj dotaz tedy je jestli ta sestava je levná nebo je na svůj výkon až přehnaně drahá.
Popř. za kolik byste byli schopni něco takového postavit vy.
Opravdu mě nezajímají věci typu "Tohle je ti na nic, kup si něco jiného" "Na tohlem se ti nic nespustí" apod..
Jsem rozhodnut, jen mě zajímá poměr ceny a výkonu.
Předem díky za všechny normální odpovědi, výše zmiňované si prosím nechte pro sebe :)

Na hry spíše starší, podle těch parametrů by tam bez problémů jely hry jako GTA IV (cca na střední nebo nízké detaily), Crysis a nebo třeba War Thunder. Nejde mi čistě o herní počítač protože na takový zkrátka nemám, ale ten co mám teď je opravdu hrůza.
Pro informaci, aktuálně vlastním Acer notebook: AMD D-Core E300 (2x1.3GHz), Radeon HD 6310 (256MB), 4GB RAM (jediná normální věc na tomto ntb)
Takže oproti tomuto je to vážně výkonné a jak říkám, hry jako CoD:Ghosts nebo Need for Speed: Run rozhodně ne.
Ale přece jen díky za odpověď, dost mi to pomohlo :)

Z nových dílů to vyjde přes 6 tisíc (to sis mohl zjistit sám). Celkem tedy ušetříš 1000 oproti novému tomu samému. Já bych to teda nezkoušel, použíté mořské gatě mi přijdou sebevražda a ten zdroj... No, třeba to půjde.
Jinak cena odpovídá výkonu.

Hrát se na tom doufám nechystáš?

Je tam docela nic moc procesor, ale grafika je solidní.
Zkus spíš najít nějakou sestavu tady, je jich tu spousta a nech si to sestavit, vyjde to levněji a bude to vyrovnanější. Podle mě ten procesor bude grafiku časem brzdit.
Tohle chce postavit spíš s procesorem i5 nebo s AMD FX-6300 nebo víc. Můj názor, třeba tohle má někdo ozkoušené víc.

Orientační cena nových komponent použitých v uvedené sestavě:

skříň 480
deska 999
procesor 2300
disk 1200
DVD 380
zdroj 529
ram 900
celkem 6788

Na CZC sestavení zdarma, 2 roky záruka.
Musíš zvážit sám, zda se ti vyplatí jít do bazarového zboží (je tam psaná záruka 6 měsíců) kvůli úspoře cca 1500 Kč.
Není tam ovšem v žádné variantě v ceně Windows, ten by se musel dokoupit.

Jinak bych také řekl, že cena odpovídá výkonu.

Popř. byly byste schopni sestavit nějakou sestavu (např. na tom CZC) do 5500, která by stačila třeba na uvedené GTA IV, nebo Crysis 2?
Absolutně se v tom nevyznám takže nevím co by kam jak sedělo, jestli by šel dát tento procesor do tohohle casu s touto grafikou apod...

Opravdu mě nezajímají věci typu "Tohle je ti na nic, kup si něco jiného" "Na tohlem se ti nic nespustí" apod..

Jasně! minule se vám toho nelíbilo! Tak mé osobě je opravdu šumafuk, zda nějaký oprsklý puberťák vyhazuje peníze na polském blešáku, ale HW konfigurace bude enormně zajímat tu aplikaci! Asi ve smyslu: "Kde nic není, tam ani Smrt nebere" a stále platné: "Bez peněz do hospody nelez!"

Předem díky za všechny normální odpovědi, výše zmiňované si prosím nechte pro sebe :)

Asi tak, když na to nemáte, tak nebudete hrát! Možná učit byste se mohl.

Tak tedy ještě jednou. Počítač nechci na hry! Pokud nějaké hry jako je již několikrát zmiňované GTA IV tak třeba na nejnižší detaily, to mi nevadí. A nepište tu že ani na nejnižší to nerozjedu protože kámoš má o dost horší PC než jsem uváděl, a dává to na 20-30 FPS. Pokud se budete hájit tím že mi tady ukážete HW požadavky hry, tak je to jen vaše blbost. Každá hra to uvádí jinak, některé hry spustím na nejnižší přestože mám doporučené HW a některé zase naopak.
A na dražší prostě nemám tak nevím o co se snažíte...

GTA IV je snad co? Bitmapový editor?!

A na dražší prostě nemám tak nevím o co se snažíte...

Snazím se vás pohnout k nalezení a hlavně k použití Poirotem oblíbených buněk. Ale klidně si vyhazujte na polském blešáku za elektrošrot, který ani nemusí fungovat delší dobu.
Slovy klasiků: "..Piš, barde, střádej a až budeš mít 200 miliónů přijde den, zúčtujeme spolu!..." Což platí nejen pro černouhelnou šachtu, že?

No, dostal jsem naprosto skvělý nápad. Protože už mě nudí číst ty vaše "polské blešáky" tak se teda tady na fóru nebudu snažit o získání nějakým informací (ne takových, že si za tolik peněz nic nekoupím) a zkrátka si poradím sám. Pokud to teda vše vyjde tak bych popř. mohl i zkusit nahrát nějaké krátké video kde bude zobrazeno FPS i nastavení... ale to možná někdy jindy, teď si uložím do záložek toto téma a nevím.... cca za 2 týdny bych se tady zase ozval.

Tak... já už opravdu nevím co mám na tohle říct. Jednoduše nemám na to, aby každý komponent, který si koupím, stál 5000... myslím že tady vypíšeš takové věci jako "5000 rozhodně ne, .. blabla..." A jestli myslíš ty fake videa na "Tubici" tím, že si nějaké video najdu a dám ho sem.... Pokud je to toto, tak to můžeme udělat například takto: Ty mi tady napíšeš kam mám ve hře jít, co tam mám udělat atd.. aby se dalo z videa poznat že jsem to natočil já... no, těch způsobů na ověření je hodně, nechápu v čem vidíš problém. A teda... na to že máš pod obrázkem napsáno "Rádce" se mi zdá že místo rad se zabýváš spíše dáváním lidem najevo, že člověk který nevydělává 30000 měsíčně si nic nezahraje. Pro informaci, dokonce i na tomhle starém křápu jsem GTA IV hrál, dal jsem si tam nějaký mod který tu grafiku sníží ještě pod minimum. Hra vypadala sem tam trochu dementně ale hrát se to dalo a FPS jsem měl 10-15.... a to se prosím pěkně podívej o něco výše na můj aktuální HW. Nevím co dál bych měl psát ale jsem si 100% jist že si zase najdeš nějaký argument, kterým mě před ostatníma "zesměšníš". Očekávám například že napíšeš že o zesměšnění ti nejde nebo něco podobného, ale nechám se překvapit. Tak do toho, pusť se do mě!

Do deseti máš základní Pc na hraní,když koupíš to z odkazu tak ty prachy vyhodíš z okna,klump zdroj co ti klidně vypálí Pc apod,nevíš v jakým stavu je HDD,blbí RAM apod.Koupíš krám za 5 ,do dílů dáš pak další prachy a pořád to bude klump,za deset už se dá něco sestavit a na vše záruka 2 - 3 roky.

Když se podíváte na toho prodejce, tak prodává grafické karty (hlavně), ale také jiné počítače a věci k nim. Má 100% pozitivní komentáře a nějakých 3000 bodů. Asi se budete hradit tím, že to nic neznamená, ale už jsem u něj pár věcí kupoval, ostatně.. to je vše napsané v původním dotazu nahoře. O to bych strach vůbec neměl, jde mi prostě o to, jestli ten výkon (pro některé "nevýkon") cca souhlasí s tou cenou, nebo je to popř. drahé. Ale to už mi někdo řekl, že by to stálo nové cca 6800. Opět jsem zvědav co napíšete dál, zdá se mi že opakujete pořád to stejné dokola (díky čemuž i já)

Opakovat už se nebudu zdroj základ Pc odpad,KINGMAX 1333Mhz RAM taky pěkný ,Case nekvalitní slabí plechy,integrovaná grafika na hry paráda,víc asi no komet,když ti tohle vyhovuje tak si jí kup.

Můj dotaz tedy je jestli ta sestava je levná nebo je na svůj výkon až přehnaně drahá. - na svůj výkon je až přehnaně drahá

Hra vypadala sem tam trochu dementně ale hrát se to dalo a FPS jsem měl 10-15

Právě, že jsi napsal, že hrát se to dalo. Co jsem však zjistil (tady na poradně), že někomu takové hraní nevadí, ale to je věc každého. Lidi se ti tu jen snaží vysvětlit, že to není nejlepší řešení, že to jsou zbytečně vyhozené peníze, ale pokud myslíš, že to pro tebe je nejlepší řešení, tak to kup, to ti nikdo nezakáže.

Hele... já neříkám že je to nejlepší řešení, samozřejmě že kdybych měl peníze tak si koupím nějaký herní PC za 40 000.... jenže znovu opakuji že tolik prostě nemám a jen tak mít nebudu. Ano, nejsem ještě ani plnoletý (což jste asi nejspíše poznali) takže nemám ani žádný pravidelný plat atd... To co teď mám jsem šetřil dost dlouhou dobu a abych měl na PC který bude.... "HERNÍ" tak to bych musel čekat asi ještě 4 roky

Já chápu, že ne každý má peníze, ale ty zase musíš pochopit, že prostě pokud máš 5.500 Kč, tak si GTA IV pořádně nezahraješ, to je snad jasné. K čemu by se pak prodávali mašiny za tebou uvedených třeba 40.000 Kč ? Za 5.500 si stejně nový PC nekoupíš, takže budeš muset jí do bazarového, ale musíš počítat i s riziky, které to přináší. Toť vše.

Já osobně jsem kamarádovi prodal desktop s AMD 4 core cca, 3Ghz ( nevím jaký to byl přesně model), 4 gb RAM a Nvidií GTX 460, jediné co chybělo byl HDD a bylo to za 5k :-) GTA 4 jsem tam tušíl hrál něco málo pod maximem na full HD monitoru. Takže určitě se dá sehnat PC za 5000 kč kde ti půjde obstojně GTA 4 ale budeš asi muset najít někoho kdo potřebuje rychle peníze :-) a nebo čekat na nějaky "TOP" inzerát :-)

Přesně toto je moje situace!! Jsi snad první kdo to pochopil! Díky :) Přesně tak, počítám s riziky atd.. a je mi jasné že si to nezahraju jak ty říkáš "pořádně", ale třeba i na 20 FPS by mi stačilo, zkrátka jsou lidi kteří berou i 50 FPS za málo, a pak lidi jako já, kteří mají opravdu hrozné počítače a 20 FPS u takovéhle hry je úplně AWESOME! A proto jsem vůbec nechtěl řešit nějaké rizika a slabý výkon. Jediné na co jsem se ptal byl poměr ceny a výkonu. To je všechno... a zase se ozvali lidé kteří mi jen pořád dokola opakovali že to bude na nic. Ještě jednou díky za pochopení této mojí situace.

Tohle je snad ještě větší tragédie! Nezdroj + neskříň + podivný disk s kdovíjakou historií + kancl deska... O OP nic bližšího, ale nejspíše odpad s napětím mimo JEDEC a pro APU nízkou pracovní frekvencí.
APU není primárně určeno na "herní" počítače, ale hlavně lepší kancl a samohrajky.