Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno OEM Windows 7 a migrace z RAID-0 na jeden disk

Nazdarek,

mam OEM verzi Win7 64b, momentalne nainstalovanou na dvou Velociraptorech v RAID. Moc mi to nevyhovuje, tak uvazuju, ze bych misto tech dvou malych koupil jeden velky (a ne tak hlucny, doufam).

Otazkou je, jestli se s tim Win7 OEM vyrovnaji, nebo budu muset koupit novou licenci vzhledem ke zmene HW?
No a druhou otazkou je, jestli se daji Win7 presvedcit, ze nemaji hledat RAID volume, ale bootovat z disku :)
A treti otazka, ktery Velociraptor - 2.5" nebo 3.5"? Sel bych asi do 1TB.

Dik!

WD Raptor = 3,5" (a už se nevyrábí)
WD Velociraptor = 2,5" (vyrábí se, aktuální model). Prodává se běžně montovaný v 3,5" chladicím rámečku.

Licence by měla být OK, přesun z raidu na klasiku AHCI bych řešil v rámci image (rozbalení na jiný HW), případně poštelováním registrů, případně opravnou procedurou Windows.

edit:
+ pokud je image, je spousta prostoru k experimentům :o)
+ hlučnost Veloušů není hrozná, nicméně slyšet jsou. Pokud máš ještě dva raptory, tak zlepšení by se dostavit mělo.

Veloušci trochu chrochtají, ale není to nic strašného. Já mám Velouše v silenceru a nevím o něm. edit: Kolega si ho narval do tři roky old notesu - nedovedeš si představit, jaké z toho krámu vyrobil letadlo :-). Ani to moc netopí, akorát mu klesla výdrž baterky cca o půl hodiny.