Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BIOS boot partition

ahoj, může někdo ve zkratce vysvětlit funkci BIOS boot partition (týkající se bootování GPT disu z prostředí BIOSU), resp potvrdit moji představu?
jde o regulerní GPT oddíl, do kterého se nahraje to co by se normálně (v případě mbr rozdělení) nahrálo za konec mbr. A zároveň kód zavaděče MBR je upraven tak, že předá kontrolu bootování právě na toto místo (offset tohoto oddílu.) oproti tomu, jak to bylo dřív, že kod mbr loaderu předá kontrolu tomu oddílu ,který byl označen jako aktivní.

Splietas uplne kraviny.
Co to je u teba "BIOS boot partition"? BIOS nema ziadnu partition.

Da sa bootovat aj rovno do systemoveho oddielu, nepotrebujes tam ziadne extra oddiely.

Legacy boot skace na MBR kod v 16bit mode, UEFI boot spusta .efi aplikaciu z \boot\efi zlozky (a je uplne fuk ci to je GPT alebo MBR disk). Nic viac a nic menej.