Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instalace NTB hp nx 7400

Ahoj,

přesto, že jsem četl rady k instalaci winXP-professional na hp nx 7400 se SATA HDD, instalace se mi nedaří. prosím poraďte v čem je problém.

1. v Biosu jsem zkoušel při instalaci SATA mode native enable i disable
2. po nabootování CD win - zvolím F6 - pro instalaci jiných ovladačů disku
3. po cvíli se objeví výzva S=Specify Additional Device - instaluju v pohodě z diskety sp32478.exe - ovladač vyberu: Intel 82801GBM SATA AHCI Controller (Mobile ICH7M).
4. enter -> pokračuje intalace z CD win, která se asi po min zasekne a objeví se tohle:

Byly zjisteny potize a system windows byl ukoncen, aby nedoslo k poskozeni pocitace. pokud je to poprve, co vidite tuto obrazvku s chybou zastaveni pocitace, restartujte pocitac. Pokud se obrazovka objevi znovu, pokracujte temito kroky:
zkontrolujte zda je dostatek mista na disku
pokud je v koncove zprave urcen ovladac, ovladac zakazte nebo se obratte na dodavatele a vyzadejte si posledni verzi.
Zkuste zmenit videoadaptery.
Vyzadejte si posledni verzi Bios.
Zakazte pametove moznosti syst. Bios, napriklad pouziti mezipameti nebo stinovani.
Pokud potrebujete pro odebrani nebo vypnuti soucasti pouzit nouzový rezim, restartujte pocitac, po stisknuti klavesy F8 vyberte upresneni moznosti spousteni a vyberte polozku nouzovy rezim.

Technicke informace:
*** STOP: 0x0000007e (0x0000005, 0xF952F0BF, 0xF997B28,0xF997AF08)
*** pci.sys - Adress F952F0BF base at F9528000, DateStamp 3b7d855c

díky moc za pomoc.Uhlík

Do BIOSu daj load defaults, save and exit, a skus to instalovat bez toho ovladaca, ku ICH7 som doteraz ziaden ovladac pri instalacii nepotreboval. (na disku instalatorom zrus vsetky particie a vytvor novu). Instalator nenajde ziaden disk? Ak nie, daj "SATA native" na "disable" a skus znovu. Stale nenajde ziaden disk? Alebo stale rovnaka bluescreen?
Pozrel by som na stranky vyrobcu ci nie je upgrade BIOSu.
To instalacne CD WinXP je co presne zac? OEM alebo krabicove alebo co? Je v nich integrovany nejaky servicepack?