Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problém u kamaráta s grafikou

Predal som kamošovi svoju starú grafiku Radeon 9100. Robí mu to neplechu,ale u mňa fungovala grafika na 100%. V nejakej staršej akčnej gameske na spôsob Soldier of fortune mu robí artefakty. Z hlavy vojaka trčí nejaká tyč, zbraň bliká. V hre Burns Rally mu zase blikájú stromy,kopce. V hre toca race driver namiesto auta vidno len štyri kolesá. Pritom karta ide bez mrznutia. Dodal som mu k tomu viaceré verzie ovladačov DNA, ATI ,OMEGA a ovladače, s ktorými som ja u seba s touto kartou nemal problém. On si ešte poskúšal viaceré ovladače na jeho chipset + najnovší directx. Jeho zostava je celeron 1 Ghz, 512 RAM, doska QDI intel 815 čipset, zdroj 300W fortron. Čo by sme mohli ešte skúsiť pred reinštaláciou windows?

Nech skusi aj memtest86.com, goldmemory.cz, to moze byt aj problem jeho PC (napr. RAMky)
Vidim to na nejaky problem s ovladacmi alebo pamatou tej karty, ale este jedna vec, ak ma nahodou na doske nejaku onboard grafiku tak zakazat v BIOSe, a ak ma v BIOSe nejake nastavenie o AGP fastwrites, tak skusit zmenit. Predpokladam ze tam ma len AGP4x slot nie AGP8x, alebo co to bolo na 815ke.

Pozrel by som aj na stranky vyrobcu jeho motherboardu ze aky tam je najnovsi BIOS.