Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aktivace win xp

Dobrý den, mám takový problém se starým pc. Přeinstaluju os, s tím že se mi po reinstalaci nahodí jen měsíční zkušební doba po měsíci se mi pc zablokuje.

Pokud chci pc aktivovat mám na výběr ze dvou možností - Přes internet - Nebo nějaká telefonická pomoc

Ani jedno nejde. Produktové číslo mám, ale nejde mi tam nikam vložit pro aktivaci.

Omluvte mé strohé vysvětlení, budu rád za každou pomoc Děkuji.

No pokud to teda dám aktivovat přes internet, tak se to nespojí s tím jejich serverem. Konkrétně : Unable to establish a connection with the activation server. Please check your network settings and confirm that you are able to connect to the internet, then try again.

Zdravím, něco podobného se mi stalo také. Nešlo s tím nic dělat až jsem našel nějaký návod na aktivaci XP tímto způsobem: nejprve deaktivace (smazání hodnoty v registru), restart a přímo na těch samých stránkách byla i utilitka, kterou se systém opět aktivoval (product key), pak to fungovalo. Nevím ale kde jsem to našel :-(, zkusím se mrknout.

Tak jsem to našel. Měl jsem odkaz v oblíbených položkách ;-)
Jsou na to dvě možnosti. Ta dole je snazší.
-------------------------------------------------- ------------
První možnost

1.Proveďte start Windows XP.
2.V okně "spustit" (win+r) napište regedit a klikněte na OK.
3.V levé části okna se proklikejte registry a vyhledejte klíč: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\ CurrentVersion\WPAEvents
4.V pravé části pravým tlačítkem klikněte na OOBETimer binární hodnotu a dejte změnit binární data.
5.Změněním minimálně jedné číslice deaktivujete instalaci Windows XP
6.Opět dejte "spustit" (win+r).
7.Zadejte následující příkaz a klikněte na OK: %systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a
8.Klikněte na změnit Product key .
9.Zadejte nový product key a aktualizujte.
10.Pokud budete vráceni do předchozího okna klikněte na připomenout později a restartovat počítač.
-------------------------------------------------- -------------
Druhá možnost: stáhněte tuto utilitu přímo od MS, která systém aktivuje. NEINSTALUJE SE.

http://download.microsoft.com/download/4/a/c/4ac51 a79-72bd-474d-acd6-e60da06c60bb/keyupdatetool.exe

Mně to takhle fungovalo :-)

máš stažený ovladače na síťovou kartu, aby se ti to podařilo aktivovat přes ten internet? jinak jak už psal kolega nahoře, klíč se zadává rovnou při instalaci a nikdy víc to po mě nechtělo (zrovna před 3 týdnama jsem přeinstalovával) - ani original CD nebylo třeba