Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosba o konzultaci koupě nových RAM 2 * 512 DDR kit Dual Channel

Zdravím, rád bych někoho požádal, zdali by se mi nemrkl na tyto paměti - kit pro Dual Channel a pomohl mi usnadnit výběr a jestli asi (ze skušenosti?...)půjde dole zmíněný Kingston CL 2 na mojí desce.
Moje současná sestava: Gigabyte GA-K8NF-9 (nForce 4 - 4x), AMD Athlon 64 3000+ Venice (revision E6) soc. 939, VGA Gigabyte NVIDIA GeForce 6600 GB silent , RAM Transcend 2 * 256 MB in Dual Channel, HD WD Caviar 200 GB.

První (favorit) paměti Kingston Cl 2(po vánocích zlevnily o 500 kč...):
http://www.alza.cz/1gb-kit-2x512mb-ddr-400mhz-pc320 0-cl2-64mx64-kingston-hyperx-box-vhodne-pro-dualcha nnel-d53160.htm

Druhé Kingston CL 3 (možnost - "záloha") - tyto by měly být dle stránek Kingstonu přímo doporučené na mou desku:
http://www.alza.cz/1gb-kit-2x512mb-ddr-400mhz-pc320 0-cl3-64mx64-kingston-box-vhodne-pro-dualchannel-d5 6985.htm

Jde mi ještě o toto - ty Kingstony Cl 2 (které se mi tak líbí...) jsou ze série doporučené pro taktování a tak je Kingston přímo neuvádí jako "doporučené" - sami mi (Kingston v mailu) doporučili spíše nejdříve vyzkoušet jestli pojedou - pro 100% jistotu. Dle některých diskuzí údajně po zapojení jedou v časování CL 2,5 a ne jako Cl 2 - prý nutnost přenastavit bios - což by mi ale na druhou stranu i to Cl 2.5 vůbec nevadilo ...
Nemám ale takové možnosti přepravovat PC (jednoduše) někam na odzkoušení a navíc v e-shopu jsou cenově po vánocích velmi zajímavé... Rád bych si je objednal a doma sám zapojil...
Stránka Kingstonu (snad jsem to našel správně??):
http://www.ec.kingston.com/ecom/hyperx/modelsinfo.a sp
http://www.ec.kingston.com/ecom/configurator_new/mo delsinfo.asp?SysID=21610&mfr=Gigabyte&model=GA&root =us&LinkBack=http%3A%2F%2Fwww.kingston.com&Sys=2161 0-Gigabyte-GA-K8NF-9+Motherboard&distributor=0&subm it1=Search
Díky moc za ochotu
S pozdravem

Jen připomenu, že při objednání v e-shopu máš podle OZ nárok na vrácení zboží do 14-ti dnů bez udání důvodu (ještě si podmínky raději ověř v konkrétním e-shopu). Takže se problému případné nekompatibility pamětí s deskou nemusíš tolik obávat.

Paměti bych tedy zkusil ty s CL2.

Teda abych byl úplně upřímný, zvážil bych návratnost investice - kupovat v dnešní době DDR paměti je na pováženou. Samozřejmě že ti službu udělají, ale dobu své slávy mají za sebou. Takže bych spíš volil nákup na inzerát, za nějakou zajímavou cenu (někdo se jich rád zbaví) nebo počkal a udělal časem razantnější upgrade už na DDR2.

Já totiž toto domácí Pcéčko mám rok a půl a ještě alespoň min. dva, tři roky bych ho chtěl používat... Jsem s ním velmi spokojen a nepotřebuji naštěstí nějaký zásadní posun výkonu - až na RAM... I když si plně uvědomuji současný posun Core2Duo do nových "výšin" nějak se mne to naštěstí netýká... to bych spíše počkal skutečně ještě až na 45 nnm technologie a úsporu celkové energie i u ostatních komponent, což je jedna pro mne i z důležitých hledisek ... Takže ty paměti by určitě stačily k mé spokojenosti... Jen - zdali vyzkoušení došlých paměti je považováno jako používané zboží, nebo skutečně jen jako potvrzení kompatibility tohoto produktu... a možnost vrácení v rámci OZ do 14 dnů...?

Jak jsem psal, na to vrácení se informuj u konkrétního prodejce.

Hodně lidí upgraduje na platformu se socketem AM2 nebo LGA775, proto se zbavují "starých" RAMek DDR. Proto bych vzal v úvahu nákup na inzerát. Např. známý teď prodával DDR 2048MB, PC500MHz, Vitesta, (KIT 2x1024MB), A-Data .

Ještě jsi nenapsal, jestli máš v plánu zachovat současné 2x256MB? Mohly by být potíže s kompatibilitou a degradací výkonu. To by se pak ale zas vyplatil nákup RAM velikosti 2x1024MB, s výhledem do budoucna. I když záleží, jeké má PC využití...

Rozhodně ty 2* 256 bych "vyhodil" a nahradil právě 2 * 512... Inzeráty tedy zvážím také... Pc využívám - hlavně Office, Internet, Skype (webcam), Scener, jednoduchá úprava audia - konverze, příležitostně Corel, Flash, Photoshop, sem tam oddechově starší gamesky typu 1 st person (Wolf., Doom 3..) takže sice využívám plně, ale se spokojeností a nepociťujícím dojmem nedostatku procesoru a relativně dostačující VGA, - až na zmíněnou RAM...

No tak upgrade 512->1024MB pocítíš celkem znatelně, 1024->2048MB při běžné práci rozdíl nebude tak markantní, jen pokud bys pracoval s hodně aplikacemi současně nebo otevíral/editoval velké soubory, řádově desítky/stovky MB. Takže těch 1024MB bude asi optimálních, vzhledem ke zbytku sestavy a jejímu využití. Instalovat Vistu na něj asi neplánuješ... ;-)

ne, né... Vistu určitě ne... tak zásadní skok to určitě oproti XP není... snad vizuálně + nějaké užiteční vylepšení současných systémových aplik. ... možná to co po Vistě za +- dva, tři roky Wind. Wienna...?? Až s novým PC... Vistu jedině v případě mého "nepochopitelného nadšení" (nebo snad potřeby??...) s notebookem po jedině velkých ódách, zkušenostech a nadšení z používání toho Wind. ...