Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 8 problem.

Dobry den dnes jsem se setkal z jednim problemem ktery jsem nikdy nevidel. Moje holka mela v pocitaci nejaky trojan. Proskenoval jsem pc Malwarebytes a naslo to 2 a pri trwtim nalezu se pocitac vypnul a kdyz jsem ho zapnul bylo tam tohle D5TZO9f Dh5NvZZ nevim co z tim. A kdyz jsem chtel obnovit system tak pry ze obnovovaci jednotka neexistuje. Dekuji za odpoved.

avg-rescue-cd
livecd
rescuedisk
http://www.avira.com/en/download/product/avira-ant ivir-rescue-system
http://www.comodo.com/business-security/network-pr otection/rescue-disk.php

nebo vytáhnout disk, přidat do druhého pc, zachránit data a odvirovat.
pokud se systém nepovede rozjet, nainstalovat normální windows.
pro věčně zavirované uživatele vřele doporučuju omezený účet, nebo nějaký linux.

No bohuzel je to notebook a jeste k tomu v zaruce takze nehodlam ho rozebirat. Ono taky je problem v tom ze jeji chytry otec ji tam nainstaloval cracky eset. R.I.P. mam placeny antivirak a nikdy se mne nestalo zebych mel zavirovany pc. Nebylo by lepsim resenim poslat ho na reklamaci ?

Stiahni si na plochu vynikajúci antivírus zn.: Dr.Web LiveCD. Napáľ ISO obraz na CD alebo na USB. Zasuň, reštartuj PC. Nabútuj PC z takto pripraveného externého média "Zeleným švábom". Dr.Web je postavený na jadre Linuxu, teda súbory na tvojom hdd spia spolu s prípadným škodlivým rootkitom. Ak si pripojený etehernetovým káblom môžeš využívať Internet. Dr.Web má v sebe integrovaný IE Firefox 10 a tiež aj vlastný prehliadač MC s dvoma oknami (Midnight Commander, MC).

Sken Dr.Webom trvá asi 50 minút pri 40GiB dátach. Po skene odstráň mechanicky, myšou veškeré súbory (riadky) označené ikonkami "bombou s knôtom" a "červeným bleskom".

livecd

Partícia EFI cestou ktorej bol inštalovaný UEFI boot zostáva nedotknutá. Sú to iba suché dáta uložené na hdd v spiacom stave, ktoré skontroluje Dr.Web Live CD n škodlivý kód. Dr.Web absolútne nezasahuje do systému ani do uložených dát OS Windowsu. Po kontrole a reštarte PC sa odstránia len dáta (jadro antivírusu a Linux), ktoré sú dočasne naťahené v iba RAM pamäti PC.

Nemaj obavy. Každý úkon Dr.Web-om musíš vykonať osobne, tvojimi príkazmi, kurzorom alebo myšou. Jedná sa ti o zmazanie škodlivých dát, označených súborov.