Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Unlock jádra Athlon II

Zdravím mám takovou otázečku vím že Athlon II X2 220 (2,8GHz) jde otevřít na Phenom x4
mám desku Asus M4A87TD/USB3 která má podporu Unlock core ( http://www.asus.com/Motherboards/M4A87TDUSB3/
[/url] )

když v BOOTování chci unlock těch jader (zmáčkout 4) tak se PC vypne a nastartuje jako u každého otvírání coreček..

pak PC nastartuje a u BOOT obrazovky se oběví že jsou aktivovaná 2 jádra

ale v PC se pořád ukazuje že je to furt Athlon II X2 220

může mi někdo říct co mám udělat abych je použil?

"Záleží na tom, jaký CPU hodláš odemknout. Jestli je to Athlon X2 s jádrem Regor, tak se odemykání nekoná (je to nativní dvoujádro), jestli to je ale Phenom X2 - jádro Callisto (Phenom 2 X3 - jádro Heka), tak tam je možnost odemknout na plnohodnotný Deneb (Phenom 2 X4), pokud hodláš odemknout Athlon X3 s jádrem Rana (uzamčený Deneb), tak možnost odemčení je na 4-jádro, u některých revizí je i možnost odemčení L3 cache (Phenom 2 - jádro Deneb). Na šestijádro neodemkneš žádný procesor (leda 4-jádro z OEM segmentu, ale to je nesehnatelné, jelikož AMD zastavilo jejich prodej pro normální trh - jádro Zosma). Jo, na dvoujádro jdou ještě odemknout Semprony - jádro Sargas."

to jsem se dočetl ve starém článku CZC.cz

takže to už chápu nojo hold špatná volba :)

EDIT: Athlon 5xxx+ šel odemčit také podle toho co čtu O.o