Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ububtu 14.04- Touchpad,Výdrž a jíné info

Zdravím lidi,
jak jistě víte tak nedávno vyšlo nové Ubuntu, aspoň myslím, tak jsou ho zkoušel na virtualizovat a nezdá se mi moc špatný, ale problém tu byl, že mi nešli gesta na touchpadu. Takže mám dotaz jestli budou fungovat, když si to naistaluji normálně a hlavně jestli mi vydrží déle na baterce jak Win 8.1 při normální práci. Děkuji za odpovědi.

Gesta su predpokladam vec ovladaca, a nikto nevie co za ovladac bude v tom linuxe.
Ked mam odporucat tak odporucam nechat tam OS ktory tam dal vyrobca, myslim ze si zmenou OS len pohorsis, kvoli horsim ovladacom (a nejde ani tak o to co si pisal ale hlavne napr. ak mas 2 grafiky tak ich prepinanie a spolupraca, dalsie zariadenia typu kamery, citacky, zvukove vystupy, a podobne)

Nič ti nebráni zaviesť dual-boot spolu s Linuxom. Nívodov je mrťe. Pozor na MBR-ko. Ak máš Recovery partíciu s OEM verziu, tak ti nedovolí rzodeliť tvoj hdd viac, ako na štyri primárne partície (totižto, dve už máš určené pre OS W8/64 bit).