Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 7" vs 7,9" tablet

Dobrý den,
zvažuji koupi jednoho z těchto 2 tabletů:
http://www.cube-tablet.com/cube-talk-7x-tablet-pho ne-7-inch-android-4-2-3g-wcdma-gsm-calling-4gb.htm l
vs
http://www.cube-tablet.com/cube-u55gts-talk-79s-7- 9-inch-mtk8312-dual-core-tablet-pc-gps-wcdma-gsm-8 -0mp-4gb.html
jsou vpodstatě stejne "kromě" zadního foťáku a výdrže baterie (je výhodou, ale zas větší display = větší spotřeba ? ==> shodné )

Ale svůj dotaz jsem píši hlavně kvůli jejich diplayům, resp. ukhlopříčce & poměr stran.

Tablet bych chtěl využít především na práci - poznámky, prezentace, office, prohlížení internetu, všelijaké aplice (MHD, bankovnictví, wolfram, malování, úprava obr), příkazová řádka, formuláře.
Shrnuto "normální kancelářská práce".

Jaké máte zkušenosti s šířkou 600px a 768 px ? Zbytečnost vs praktičnost.
"Padne i ten větší do ruky" ?
Není zbytečně až moc široký atd.

Díky
Lukáš

Děkuji za vaši reakci.
Mým užitím je zaroveň myšleno, že při práci na něm bude ležet na stole (nebo ho budu mít před sebou) a přenášet ho budu v batohu či tašce přes rameno..
Takže menší "nepraktičnost" zanedbávám.
Děkuji a s pozdravem
Lukáš