Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí disk se nezobrazí v "Tento počítač"

Prosím o radu.
Externí disk WD My passport se nezobrazí mezi disky v "Tento počítač" a nemohu se dostat ke svým datům. Ve správě disků je, ale nemá žádné označení, je nerozpoznaný.
Zkoušela jsem to na dvou počítačích (Lenovo s win8, MSI winxp)výsledek stejný.
Disk je připojený, lze ho i "Bezpečně odebrat", ale nevím kudy k souborům na něm.

(Ze začátku mi to hlásilo, že nemá nainstalovaný ovladač, tak jsem ho doinstalovala, vše je prý vpořádku a píše to, že zařízení pracuje tak, jak má, ale bohužel to není pravda.)

Předem děkuju.

A neměla jsi ta data na disku kryptovaném TrueCryptem ? On se pak disk takhle ve Správci manifestuje.

Mně se tohle totiž jednou stalo, já na ten TC zapomněl, proto jsem předpokládal, že je HDD poškozen, tak jsem jsem ho znova zaktivoval a přeformátoval a důležitá zašifrovaná data byla v ....