Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stará magnetická páska z PC - Jak/kde ji nechat přečíst ?

Zdravím,

při úklidu dlouho zanedbávané sklepové místnosti ve které tak 20 let nikdo pořádně neuklízel jsem narazil na starou pásku.
Dle vizáže a rozměrů určitě patří k PC. Zajímavostí na tom je to že jsme doma samozřejmě nikdy neměli mašinu která by z toho dokázala číst nebo zapisovat. Taky z toho důvodu mě šíleně zajímá co by na ní mohlo být.

Nevíte jak ju přečíst a nebo kdo má takovou mašinu která by to přečetla ? Kde se ptát a pátrat ?
Díky.

Pochybujem, ze tazatel je spickovy, alebo aspon zanieteny konstrukter/programator, ktory si potrebne vybavenie postavi, naprogramuje a odladi. Treba sa zamysliet nad tym, ci je vobec potreba z toho nieco precitat a k comu by to bolo. Binarku zo saloveho pocitaca nespustis na PC a na text sa mozes akurat pozerat a kochat nad krasou abecedy.

á přijímací...? chytil jsi někdy ten testovací vysílací kód? u nás ho chytli, opušťáky jasný a gumy nadšený. chudák já tlf. ústředna - to jejich blbý pípání mělo zvuk i v interku a já to poslouchal dnem i nocí+ ten dálnopis a stovky pípání na hovory. na mně si mohl i.p. pavlov zkoušet moji hypotézu. :)) mmchdm. to volání mělo jinou strukturu (bez uvítacího volání- prostě výkřik), takže jsem ho pochopil i já.