Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadný Windows 8

Zdravím, o vánocích jsem dostal notebook s Windowsem 8.Stalo se mi že jsem notebook zapnul a při načítání napsal "počítač nelze opravit".Stalo se to vícekrát a vždy sem dal částečnou obnovu a přišel o nainstalované programy.Zašel jsem s tím do servisu Comfor a po nějaké době mi ho vrátili s tím že je snad v pořádku.Opravy stály asi 400kč a byl nainstalován Windows 8.1 (aktualizace). Chvíli to šlo a pak jsem počítač restartoval a opět se stala daná věc při načítání. Comfor kde jsem byl zavřeli a po obnovení nemám aktualizaci 8.1 a v poslední době mám další problém. Když kliknu pravým tlačìtkem na nějakou složku, nebo když kliknu ve složce na záložku sdílení tak se to sekne na načítacím kolečku. Pak to spadne a aktualizuje se to na plochu. Také mi nejde vůbec otevřít Windows movie maker (možná i jiné programy). A hlavně mám na liště u ikonky síť červený křížek a když na ni kliknu tak nereaguje (nevyjede z pravé strany modrá lišta se síťemi.Když jsem zkoušel připojení v ovl. panelech tak to spadlo. Nevím si vůbec rady a kdybych navíc jsem nedávno četl že do aktualizace na 8.1 zbývá nějaký čas a já to nemůžu nijak aktualizovat stejně jako aktualizace brány firewall a antiviru essentials :/ prosím o sebemenší radu :) díky

pokud není vadný hw (ramka, disk), jde o totálně rozesrané windows.
vypnout v biosu secure boot, nabootovat cd memetest, nechat běžet.
pak nabootovat live linux nebo nějaké "ultimate boot cd", co umí ukázat "smart" stav disku.

to je nějaký packard-bell nebo co za šunt?

aktualizace brány firewall

čeho?

Je to Asus x550c, stál 11, vim neni zrovna nejlepší ale pro nás je to dost (rodinu) i za tenhle notebook. Byl poslední v prodejně Euronics a nepřipláceli jsne tedy za instalaci systému prtože nainstalovaný byl na výstavce :) navíc nevim co mohli zkonit v Comforu při opravě co místo týdne co byl domluvený trvala měsíc :/ a stála asi 400 kč. Nechci se hrabat v BIOSU tak to radši ukážu nějakému učenému ještě naživo :) ale díky moc za odpověď...

Ked ten Windows bol predany spolu s tym notebookom (nejaka Windows nalepka naspodku alebo pod baterkou) tak sa da obnovit kompletne na vyrobny stav, macka sa spravna klavesa po zapnuti (u Asus je to F9) a vybere sa tam nejake factory recovery alebo full recovery apod. Predtym si odzalohuj svoje sukromne data mimo notebook, prepise to vsetko na stav od vyrobcu.
Ked to bude blbnut aj potom, tak je treba otestovat disk, stiahni si HD Tune (google.com) a tam je aj error test (kompletny test povrchu disku) a aj SMART status.

děkuju moc.Jednou jsem ještě před tou opravou při tom jak to napsalo že nelze opravit dal místo částečného obnovení dal obnovit tovární nastavení :) tak jestli je to ono tak to nepomohlo a po čase se to stalo znova. Navíc se bojim zmáčknout retart aby se to znova nestalo :/

po case nikto nevie co tam bolo do tych windows instalovane alebo cistene/tunene, treba skusit obnovit na vyrobny stav (klavesou F9 po zapnuti) a do nicoho nedrbat nic necistit, netunit, ci to potom pojde lepsie.
Tym HD Tune otestovat disk. Ak je vadny disk tak sa da vymenit (ale potom nebude ani ta obnova na vyrobny stav ta ostane na starom disku, potom by bolo treba naklonovat cely disk na novy)